| elenutzaa008 a întrebat:

Buna din nou, nu stiu cum sa incep insa sunt speriata de moarte, m-am visat mireasa, eram la mine la biserica, nu eram imbracata in rochie de mireasa ci aveam cizme, blugi un plover, geaca si caciula ca era frig, lumanarile mi le tineau 2 fete, imi faceam griji ca n am rochie de mireasa, ca nu voal, ca nu m-am facut la par, mirele nu era, ma maritam singura, asteptam ca preotul sa imi puna cununia pe cap( acea coroana care se pune), preotul m-a pus sa sarut icoanele si Sf. Altar, in vis i-am vazut fata decat mamei mele, era imbracata in negru, dar si restul persoanelor erau tot asa in negru, nu aveau floare pusa in piept ca la nunta. nu puteam sa le vad fata, Dar totusi unde imi era mirele? Poate sa imi zica si mie cineva ce inseamna asta, de obicei nu prea cred in vise, dar auzisem ca data te visezi mireasa e ceva grav. Astept raspuns. Multumesc

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

A fost doar un vis, acum du-te fă un duș cald poate te vei simți mai bine.

O zi frumoasă îți doresc.

| CristalHeart a răspuns:

De cele mai multe ori din cate stiu eu visul despre moarte nu semnifica nimic mai mult decat trecerea intr-o alta etapa, renuntarea la vechile tipare ale vietii, la stereotipuri si prejudecati si trecerea intr-un nou nivel de toleranta si iubire de sine.Nu trebuie sa te sperii si sa iei asta prea in serios, dupa parerea mea cred ca trebuie sa ai mai multa incredere in tine.

| elenutzaa008 explică (pentru CristalHeart):

Incerc. De ceva timp ma visez plangand, mi-e frica de aproape orice si sa merg pe strada daca se intuneca putin si in camera mi-e frica sa stau. Se intampla ceva cu mine nu stiu ce, nebuna nu sunt, stiu sigura, daca eram nebuna, acum nu mai eram la facultate.
Cunosc pe cineva care leaga cununii si face tot felul de vraji, am avut ceva conflicte cu aceea persoana... orice fac parca nu dau inainte si parintii mei la fel...mi-e frica de orice.

| CristalHeart a răspuns (pentru elenutzaa008):

Profesoara de la care am invatat cea mai multa psihologie ne-a zis un principiu care mi-a devenit o regula de viata.

Daca nu ai in tine o anumita emotie sau atitudine dezvoltata (de exemplu increderea in tine) poti sa iti dezvolti aceasta atitudine prin antrenarea ei ca si cum ai avea-o deja.

Acest principiu provine din medicina. Acolo se spune ca daca ai un muschi si nu il folosesti el se atrofiaza si nu mai e bun de nimic, dar e valabil si invers. Daca vrei sa iti dezvolti ceva, trebuie sa folosesti acea functie.
Cat despre prietena ta care face ''vraji'' eu iti spun un lucru care mi se pare esential in viata, daca zambesti in fata raului nu va avea nici o putere.Prin urmare continuati activitatile zilnice, nu adormi cu gandul la faptul ca iarasi o sa visezi urat, cateva zile roaga un prieten /prietena sa stea cu tine si incercati sa faceti activitati care sa iti ia atentia de la grijile tale. Oricum daca problema persista si dupa asta, ti-as sugera sa mergi la un psiholog.