| anonim_4396 a întrebat:

Din toamna trecuta stiu un baiat din scoala e cu un an mai mare, e a 8 a. L-am placut de-atunci si inca il plac. I-am spus anul trecut, a inceput sa ma placa si el. Imi zicea pe mess ca ma iubeste, la scoala se uita la mine in ochi. N-am fost la propriu impreuna.
In vacanta a trebuit sa ne vedem pentru uniforme toti elevii din scoala. Cand a plecat m-am dus dupa el. Statea si astepta autobuzul. Am stat cu el, am vorbit, zambea ma privea in ochi. Ma intreba ce am mai facut. Cand venea autobuzul nu-l lua, zicea :"da-l incolo, vine altul" In schimb se uita daca vine, iar cand ajungea in statie nu-l lua. Abia pe al treilea. (asta prin august).
Am inceput scoala, la fel se uita dupa mine, ma uit si eu la el.
Pe facebook a vrut sa aparem intr-o relatie, am pus dar am sters amandoi pentru ca lumea incepuse sa ne puna tot felul de intrebari. Am vorbit cu el dupa, seara pe mess. Radeam amandoi ca nebunii laughing.
In schimb a aparut o fata, cu mesaje la el pe Facebook: Te iubesc bla bla. Inimioare si tot felul. El i-a raspuns la unele, tot cu te iubesc. Dar in ultimile zile nici ea nu i-a mai scris si nici el nu a mai raspuns la cele mai vechi.
Intre-timp, eu am lipsit de la scoala. Cand am venit si m-a vazut din clasa de la el (vis-a-vis de-a mea) s-a uitat asa de la departare la mine in ochi si mi-a zambit. I-am zambit si eu.
In curte, acum cateva zile cand a intrat in scoala, s-a uitat la mine ca sa vad eu ca intra. Ma mai duceam eu sa ma "joc" cu un coleg, se uita si se "juca" si el cu o colega de-a lui.
Pe mess mai mult eu deschid discutiile, numai imi trimite : :* :X sau lucruri din astea. Astazi am vorbit cu el pe yahoo si i-am zis de niste note mi-a zis si el. Dupa i-am spus : stiu ca te joci, (un nume de joc), pe facebook. El : de unde sti? rolling on the floor. eu : Eu stiu tot rolling on the floor. el :rolling on the floor.
De fapt vazusem la activitate recenta la jocuri. laughing
El a lipsit vineri, i-a fost rau. L-am intrebat de ce ai lipsit vineri? el: de ce stie toata scoala ca am lipsit? rolling on the floor. eu : nu stiu rolling on the floor.

Si discutii de genul asta, am observat ca mie imi raspunde (pe facebook sau pe mess) pe cand prietenei mele de ex, cand se joaca nu ii raspunde.
Poate fi doar in imaginatia mea, fiind ca il plac. Dar totusi? Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Poate te place si el.si e doar un pic mai timid.
daca ai avut curajul sa-i spui ca il placi, de ce nu il intrebi daca vrea sa fiti impreuna?
apropo, cati ani aveti?

| offff a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Eu cred ca nici el nu stie ce vrea dar te place :*