| ralucaripan a întrebat:

Dintre Sava și Lazăr pe care îl considerați mai bun din toate punctele de vedere? Profesorii cum sunt? Mai știți și alte licee de prestigiu unde se pune accent pe învățat, dar lăsând timp liber elevului? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu putem face o paralela intre licee, odata ce am invatat doar intr-un liceu, nu in doua diferite.
Liceele foarte bune sunt in general, cele de mate-fizica, unde se invata mult, iar profesorii sunt mai exigenti.
Timpul liber al elevului este in weekend si vacante, fiindca in timpul saptamanii trebuie alocat scolii, invatatului si temelor scolare, iar noaptea- dormitului.

| ralucaripan explică (pentru Violleta2022):

Ce ați alege dintre cele doua?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ralucaripan):

As alege pe cel care are profilul care ma intereseaza si care imi va fi de folos, in alegerea unei cariere de viitor.

| ralucaripan explică (pentru Violleta2022):

Amândouă au profilul râvnit de mine. Nu știu prin ce sa le departajez ca să ajung la o singura opțiune.