| AlessiaAndrea a întrebat:

Bună! Doar ce am terminat clasa a 7a și avem premierea azi. Problema e ca va fi extrem de cald și ar trebui să îmi iau rochie /fustă tehnic, dar nimeni din clasa nu poarta așa ceva mai ales eu^) ma gândeam pantaloni scurți și tricou, este ok după voi?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poarta ce iti place tie. Nu trebuie sa te imbraci ca celelalte colege. In locul tau mi-as lua fusta sau rochie pentru ca e un eveniment special dar tu faci exact cum iti doresti.

| isemilia a răspuns:

Da, poti purta ce iti doresti, cata vreme nu e indecent. E alegerea ta ce haine iti iei in general, insa macar la premiere ar fi bine sa incerci sa ai grija la aspect (Asta nu inseamna sa te pregatesti de nunta)

| Design2021 a răspuns:

Pentru momentele speciale ar trebui sa porti ceva elegant, dar sa ai si comportament de o asa natura, daca porti o rochita frumoasa si mananci seminte afara si stai toata cocosata, nu prea este de bun gust.

Copii toti vor sa fie "cool", tu trebuie sa ai propriul stil, nu sa faci sau sa te imbraci cum fac toti ca ei stiu mai bine.

Trebuie sa arati si te te comporti in societate ca o fata/domnisoara cu bune maniere.