| anonimdn7 a întrebat:

Doresc seriozitate maxima, ba chiar si pareri de la baieti, nu doar de la fete. Deci, am inceput clasa a 9 a, la un alt liceu, alti colegi, tot diferit si imi place de un baiat care sta in dreapta mea. Mentionez ca de o saptamana am inceput scoala si de ieri ne urmarim reciproc pe Instagram. Se tot uita la mine, zambeste si o data mana lui s-a atins de a mea cand am iesit in pauza, o data ba chiar a incercat sa imi puna piedica dar nu a reusit. Zambeste mult cand ma uit la el. Il surprind de multe ori cu ochii pe mine. Acum el face online si eu merg la scoala si nu stiu ce si cum sa fac sa vorbesc cu el, ca suntem in grupuri diferite si nu stiu cand o sa ne mai intalnim. Nu stiu cum sa ii spun ca il plac sau cand sau cum sa imi dau seama daca ma place.Nu am vb foarte mult, cateva conversatii scurte doar, nu prin mesaje, doar in clasa. Ajutor va rog si de la baieti, si de la fete. Voi baietii cum sunteti cand va place de o fata si asa mai departe? Help please, orice raspuns conteaza ........va rog.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te mănâncă careva daca trimiți un 'buna, cf'?

| anonimdn7 explică (pentru Catrice):

Posibil, dar mersi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă pentru început doar să-i dai de înțeles că îl placi și apoi urmărește-i reacțiile.
În nici un caz nu-i spune printr-un mesaj că-l placi că există riscul să-l arate și altora și să se amuze pe seama lui.
Nu te arăta prea disperată după el și nici nu fi foarte insistentă căci apoi și-ar putea pierde interesul.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

E clar ca ii place de tine, dar totuși nu face tu primul pas, ba din contra încurcă puțin sa reprezinti o provocare, nu ii da totul mura in gura si de-a gata ca își va pierde interesul rapid si va căuta pe alta