| cosmina95 a întrebat:

Buna dragelor!
vreau parul lung...
nu stiu cum altor fete le creste parul asa de repede iar al meu sta pe loc!
acum 2 ani m-am vopsit bruneta..si am stat 1 an bruneta apoi m-am decolorat si m-am facut un castaniu sa zic...am tot schimbat vopselele, iar acum am cam 2 cm cunoarea mea naturala (saten deschis)apoi am o culoare cam de ciocolatiu si la varfuri e inchis..am vreo 3 culori in cap iar parul e cam pana peste umeri si e filat si am cam putin pentru ca mi-a cazut de la atata vopsit si placa si mi se arde si foarte repede chiar daca nu ma indrept zilnic.nu stiu ce sa fac? ori sal decolorez acolo unde e mai inchis si sal vopsesc pe tot o culoare.ori sa astept sa creasca cel natural si sal tund pe cel vopsit... vreau un par lung si sanatos! (regret foarte mult ca m-am vopsit)
astept sfaturi dragelorva pup:*

3 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Aproximativ ca parul meu, numai caeu l-am vopsit de 2 ori si mi frect intr-un hal, atau e destul de scutr eu zic sal mai lasi sa creaza, sa nbul mai vopsesti, si sa renunti la placa definitiv macar pana iti creste parul tau natural, dupa ce creste oleaca mai lung sa tunzi partea vopsita, il poti ajuta sa creazaca cu ulei de ricin, sau tinctura dea rdei iute, pe cea din urma o aplici ca o masca fara nimic altceva stai cat de mult poti cu ea si dupa spelei, in amandoua cazuri parul degradat o sa iti cada {zic din propia me a experienta}, daca vrei sa in aduci la o culoare mai inchisa pe cel vopsit il caltesti cu infuzie de frunze de nuc, iar daca vrei sa il deschizi la culore il caltesti cu ceai de musetel, si astea doua nu degradeaza parul in nici un fel ba din contra iti hranes scalpul, dar nu le combini pe amandoua, cam la o saptamana dupa ce te-ai clatit pe cap cu un ceai, poti sa-l folosesti pe celalat daca nu iti convine primul.

| cosmina95 explică (pentru JustMusic):

Folosesc uleiul de ricin cam de 2 saptamani si mai cade dupa ce il spal pana acum nu a dat mari rezultate nici nu ma astept sa creasca peste noapte poate ca dupa 2 3 liuni de folosire o sa se vada si o sa-l las sa creasca si o sal tai pe cel vopsit si sunt sigura ca va fi mult mai furumos, dar e nevoie de mult timp...sad

| vicutssa31 a răspuns:

Buna*
nu este bine ca l-ai vopsit de atitea ori si inca il mai indrepti cu placa dar daca ai ajuns in asa situatie te sfatui sa nu-l mai vosesti.Lasal sa creasca si tundel cite putin`...(parerea mea)
p.s parul natural creste mult mai repede.
bafta!