| FloryTrandafir a întrebat:

Buna dragilor! Ajutati-ma pentru ca sunt foarte confuza si totul din cauza mea.
Deci, eu cand ies cu iubitul meu, dar de fiecare data, eu trebuie sa ma supar si enervez din nimicuri si chiar ma arat si indiferenta pur si simplu nu stiu ce e cu mine de cand sunt cu el, ne iubim foarte mult, nu ma deranjeaza el in niciun caz si nici eu pe el, insa prea i-au in serios totul si ma enervez si supar din niste fleacuri.
Intrebarea mea: ce sa fac sa nu mai creeez asemenea scene idioate care pot duce la indepartarea lui de mine?
Nu vreau sa se indeparteze de mine doar pentru ca ma supar eu aiurea si asa mai departe, si la niste glume la orice lucru nesemnificativ ma supar, ma enervez, si imi vine sa tip la el si sa ma urasc pe mine si sa ii vorbesc ca o indiferenta.
Am ceva este clar si nu stiu deloc ce anume duce la asa ceva, am si eu foarte multe pe cap, nu dorm mult serile si nu mananc prea mult, stres mare si plictiseala si mai e si caldura asta insuportabila...
Nu stiu ce poate fi..Repet : Nu vreau sa se indeparteze de mine cand ne iubim si suntem un cuplu asa de iubitor, nu imi ziceti ca sa ma controlez ca nu reusesc deloc, incerc sa ma abtin si nu stiu ce am, am o stare fatala.
Ce sa fac sa nu mai fiu asa cu toti in special cand ies de fiecare data cu el si sa pot fi si eu "normala"sa zicem la o intalnire de dragoste? Sunt disperata.dau fundita dar fara mistouri.

Răspuns Câştigător
| BiancaDuta a răspuns:

Nu pune la suflet tot.fi calma.iar dac te enervezi incearca sa tii in tine.nu arata cand esti suparata, nervoasa.si fii tu insuti,''indeparteaza-te partea neagra a sufletului tau'' sa zic asa. funda?

2 răspunsuri:
| Lucian_Negru_1987 a răspuns:

Take a break. Du-te la un psiholog in primul rand si incearca sa inveti sa -ti controlezi emotiile ca si eu is de aceeasi parere cu tine. Ai o problema. Fii mai calma.Si n-are nicio treaba cu vremea...incearca sa elimini problema cu problema. Daca te deranjeaza caldura stati in casa, uitati-va la un film. Daca nu-ti place in inghetata nu manca.Etc.

| Lon3 a răspuns:

Va iubiti mult, il iubesti mult, esti over protectiva si din cauza asta, iti sugerez sa lasi mai moale tot, pur si simplu da-ti seama ca sunt inofensive si nu aduc daune relatiei tale...
nu merge relatia intr-o directie buna daca tii chestia asta sus sad
numai bine happy