| Veronica077 a întrebat:

Buna dragilor! Am o prietena care 17 ani, si a cunoscut in liceu la ea un baiat de 18 ani.Totul a inceput frumos,se salutau,au inceput sa vb si prin mesaje,pe internet, iar ea bineinteles ca a inceput sa se indragosteasca de el.Pana intr-o zi cand acel baiat a chemat-o la el acasa cica ca sa vada un film.Bineinteles ea a acceptat,in aceea zi era foarte nerabdatoare ca se va intalni cu baiatul de care ii place,insa nici o secunda nu a stat sa se gandeasca de ce acel baiat nu a invitat-o la un suc,sau daca chiar voiau sa vada un film puteau sa mearga la cinema?! In sfarsit,ea a scapat de la scoala,si indreptandu-se spre el,a inceput sa se simta rau,practic parca era ceva care ii zicea sa nu se duca, si nu s-a dus deoarece el a sunat-o si i-a spus ca a venit matusa lui la el si ca poate se vor intalni altadata.Insa din ziua aceea el a devenit foarte distant de ea,desi ea spune ca a vazut si a simtit ca si el o place, mie insa mi se pare totul foarte ciudat.Insa acum va cer voua un sfat si o parere,ea inca il mai place si vrea sa fie cu el, insa eu chiar nu stiu ce sa o mai sfatuiesc.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna. Acel băiat vrea de la ea doar sex, o data ce inviti o fata la tine acasă crezi ca el vrea sa vadă un film? Hai sa fim seriosi, de ce nu a invitat-o in oraș la un suc? A crezut ca o sa fie a lui dar cand a văzut ca fata nu s-a dus el sa răcit de ea pentru ca nu avea altceva in cap decât sex. Spune-i prietenei tale sa i-l lase si sa își caute altul, acest băiat nu e pentru ea.
Daca vroia ceva serios o înțelegea ca nu a putut sa se ducă si continua sa vorbească cu ea si sa o invite la un suc in oraș sau cinema.

1 răspuns:
| AdyAdeluş a răspuns:

El nu vroia doar sa vada un film cu ea, lamel acasa. Serios...dar el a vazut ca nu a putut ea vezi si atunci s-o fi gandit ca ea s-a prins de ceea ce vrea el sa faca si de aia s-a distantat gandind ca nu ii va mai merge vrajeala cu eawinking