| Rizer a întrebat:

Buna
Dupa ce criterii va alegeti prietenii/prietenele?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Imi aleg prieteni pe cei care vad ca apreciaza adevaratele valori. Oricine vrea sa imi fie prieten poate sa fie. Dar pentru a pastra acest statut trebuie sa imi demonstreze ca merita. Trebuie sa fie sincer si sa ma respecte.

9 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pt mine cel mai mult conteaza ca un om sa fie sincer, sa ma respecte. Nu ca acum vorbeste frumos cu mine si peste 10 minute ma barfeste.

| Gregory a răspuns:

Bună! Dacă persoana respectivă are o credinţă vie în Dumnezeu (Tatăl, Fiul şi Sfântul Duh), atunci cu siguranţă este un o persoană omenoasă cu numeroase calităţi, deci numai bun să-ţi fie prieten. happy

| Dianna a răspuns:

Pai pana sa`mi devina o persoana prietena are statut de cunostinta/amic.
Imi pun greu increderea in cineva si pentru asta intai vad cam cat de "prietena" imi e persoana respectiva.Sinceritatea si respectul face multe intr-o prietenie pe langa sprijin si ajutor.

| Babushka a răspuns:

Nu imi plac persoanele cu 2 fete care iti vb frumos in fata si la spate te vb de numai stiu de ele sau persoanle parsive. Imi aleg prietenii dupa sinceritate fiecare are nevoie de un prieten sa aiba cui spune c are pe suflet la care sa primeasca un sfat bun si sa stiu ca am pe cine sa ma bazesz la nevoie, sa am sprijin intodeauna reciproc te pup:*

| Aly_9916 a răspuns:

Atitudine big grin

| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a răspuns:

Vreau sa fie sincer cu mine si sa ma respecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sinceritatea și respectul ocupă loc de cinste în alegerea prietenilor și prietenelor.
Nu-mi plac oamenii cu două fețe, bârfitori, plini de ei, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. stiu ca o sa sune ciudat, dar mai intai de toate "incerc terenul" si cu cat ma contrazic mai mult cu o persoana (nu certuri, ci doar persoana cu care ideile mi se bat cap in cap), atunci imi dau seama ca cu aceea persoana cu siguranta voi avea ce discuta. si in al doilea rand, se spune ca opusurile se atrag. astfel, stiu ca voi avea o afinitate cu acea persoana pe parcurs... toate prieteniile adevarate au decurs astfel in cazul meu.

| alexutzamyk a răspuns:

In prm rand sa fie de gasca, draguta, simparica, inteligenta.amuzanta,aproape ca mine.