| Helpme1244 a întrebat:

Buna e mult de zis! deci mie imi place de o fata care a fost impreuna cu un prieten de al meu si acestia s-au despartit 3 zile si in astea 3 zile i-am scris un mesaj mai sensibil : ca plang si ca nu dorm etc., treaba e ca acel mesaj ia inclus si pe inca 2 prieteni si aceasta fata ia aratat mesajele la jumatate din clasa ei si 3 stiu din a mea si cu prietenul meu care a fost in relatia cu ea ne-am impacat cat de cat, doar ca mai e suparat si dezamagit de mine, si acei 2 prieteni vor sa ma bata! pentru ca i-am inclus si pe ei mai pe scurt! va rog sa ma ajutati cum sa fac caci n-am mai fost la scoala de 2 zile de rusine si de frica sa nu imi iau bataie sau ceva VA ROG!

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Discuta cu parintii, mai exact cu tatal tau si mergi cu el la scoala si clarifica situatia. Daca fugi de problema, nu se va rezolva ci chiar se poate agrava.

In viata mai gresesti, dar ai ocazia sa repari problemele din timp.

Fii barbat ca doar esti destul de mare, lasa plansul si frica deoparte si clarifica-ti situatia chiar de maine!

Nu te descuraja, viata asta are multe greutati pe care sa le intampini, daca fugi de ele nu rezolvi nimic dar daca cauti solutii devii mai intelept, inveti cate o lectie si vei sti alte dati cum sa procedezi mai bine.

Succes!

Sa ne scrii ce ai rezolvat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, chiar daca lipsesti 2 luni de zile de la scoala, problema tot nerezolvata ramane si tot asa se vor uita colegii la tine.
De probleme nu se fuge, ca trebuie sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale!
Ai facut-o, acum o tragi!
Nu uita: 2 zile de lipsa la scoala, inseamna 10-12 absente, cu nota scazuta la purtare si cred ca, la 50 de absente esti exmatriculat.

| Andreeush a răspuns:

Dacă fugi de probleme acestea nu se vor rezolva de la sine.
Lămurește situația la școală, nu cred că e așa greu.
Eventual ai putea să îți ceri scuze fiindcă ai greșit.

| Helpme1244 explică:

As spune parintilor dar imi e rusine! tin sa mentionez ca am 15 ani doar