| deeizx a întrebat:

Bună! E prima data cand scriu pe TPU si sper sa primesc ajutor din partea voastra.
Am 17 ani si inca din clasa a 9a am cunoscut un baiat de aceeasi varsta care ma placea foarte mult. Pentru inceput nu am vrut sa fiu cu el, doar vorbeam si ne intelegeam foarte bine. Am hotarat sa-i dau o sansa,nu a durat mult apoi m-a lasat fara motiv happy
A trecut ceva timp, am inceput iar sa vorbim,apoi ne-am distantat din nou,timp in care a cunoscut o alta fata….
Pe ea a mintit-o ca e speciala, ca o vrea doar pe ea si tot asa, apoi s-a intors la mine zicandu-mi ca nu se compara nicio fata cu mine, ca nu poate sa ma inlocuiasca. (mentionez ca am fost prima lui iubita).
Stiam ca-s minciuni, dar am continuat sa vorbim ca prieteni, pentru ca eu incepusem sa tin la el.
A urmat sa fim iar impreuna timp de doua luni, totul mergea ok, doar ca l-am suparat si a fost gelos, desi nu era real ce credea el si ne-am despartit, am simtit ca nu isi dorea asta. Mi-a parut si mie rau doar ca eram prea orgolioasa sa-i dau mesaj si s-a terminat.

Dupa ceva timp a venit ziua lui, i-am scris la multi ani, am inceput sa vorbim despre cum trebuia sa fim, sau ce am gresit, el imi spunea ca ii pare rau si sa fim din nou impreuna… Imi tot trece prin cap si ideea ca poate ma vrea doar pentru anumite lucruri.

Nu stiu ce sa fac… Tin foarte mult la el, poate sunt prea naiva ca-i accept mereu scuzele. Am incercat mereu sa-l ignor, dar mi se face dor. E singurul baiat cu care pot sa vorbesc despre orice. Nu stiu ce isi doreste cu adevarat si daca as incerca sa vorbesc cu el, ma tem ca ma va minti doar ca sa ma aiba din nou …
Voi ce spuneti? Ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce sa faci? Te joci cu el de-a relatia, fiind constienta ca nu duce la nimic bun, ori iti vezi de treaba. Gandeste-te bine daca vrei sa fii cu un om caruia nu ii pasa de tine, nu te respecta si face crize de gelozie.

| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma ca-ti spund irect dar s-a intors intotdeauna la tine nu pentru ca te iubeste, ci pentru ca primeste sex gratis!
Din pacate, dragoste cu sila nu se poate face si este foarte clar ca baiatul asta nu simte nimic pentru tine, de aceea isi tot cauta alte fete, iar la tine se intoarce doar ca sa primeasca sex gratis.

Ce sa faci?
Sa accepti realitatea si sa nu-l mai accepti langa tine, oferindu-i sex ca pierzi timp inutil si in plus, te injosesti peste masura. Cauta-ti un alt baiat, care sa te placa, sa te iubeasca si sa te faca fericita.

| Freya1 a răspuns:

În general băieții la varsta aia sunt indeciși, nu toți dar sunt printre ei câțiva ce habar nu au pe ce planeta sunt.

Concluzia mea e ca tu ești îndrăgostită și ca nu ai uitat nici o secunda de el, și de fiecare data când îți iese în cale sa zic asa te entuziasmezi atât de tare încât nu mai ți cont de câte ori a plecat și câte a facut, iar el știe.
Eu cred ca el te cauta în momentele în care se plictiseste și atunci când nu are altceva mai bun de făcut (scuze pentru cum suna) știind ca tu vei fi mereu acolo sa îl aștepți cu bratele deschise.Chiar dacă suna dureros e mai bine sa ști asta, și îți spun eu ca și persoana trecuta prin asa ceva.
Se poate sa fi ținut la tine, sau sa mai aibă atracție fata de tine, dar dacă avea sentimente reale, sincere și de care sa fie sigur nu se mai juca asa de-a bambiliciul și acum aveți o relatie.

| ywar a răspuns:

Comportament de adolescent idiot, indecis si gainar. Lasa-l. Mai bine pune-te la invatat.

| ionur a răspuns:

Curvar asta e genul de om care vrea sa fie cu multe fete și să-și bata joc de ele culmea ca tot pe ei ăi alegeți deci sunt mai mult ca sigur ca dacă s-ar da și acum la tine nu l-ai refuza 1000%. Va plac la nebunie golani și curvari orice ar face ei am văzut cu ochi meu de atâta ori știu...

| Anoniim56M a răspuns:

Doar Lasă-l. Nu merită să-ți bagi capul... E un baiat copilăros care nu stie ce-i cu el