| Anamarry a întrebat:

E un baiat la mine la scoala, ne-am cunoscut saptamana trecuta.Am fost pe la el in clasa si nu ne cunosteam pana atunci.El se tot invartea pe langa minelaughing si eu nu-l bagam in seama.Pauza viitoare cand m-am intors el a spus:"Hei! Te-ai intors! Ti-ai amintit ca trebuie sa-mi dai numarul tau de telefon?"Si eu:"Da, da, cum sa nu!"Si am mai zis ceva sa facem niste lectii impreunalaughing.Eu nu-l bagam in seama si am plecat.In dimineata urmatoare eram pe coridor si el m-a salutat si parea foarte entuziasmat, iar eu:"Mda... buna!"Si apoi am mers sa vorbesc cu niste fete de la el din clasa si nu m-a prea bagat in seama.Defapt statea la catedra cu o alta fata. Oare s-a plictisit? Cat de repede se plictisesc baietii cand o fata nu-i baga in seama? Si dintr-o data parca imi venea mie sa ma bag in seama cu el dar eu sunt mai timida big grin.Si m-am interesat putin de el, i-am trimis cerere de prietenie pe facebook, mi-a dat accept si like dar nu stiu daca stie ca sunt eulaughing.Am vrut sa il salut dar parca ma retinea ceva.Deci faza e ca acum imi place de el(oare el ma place?) dar nu stiu ce sa fac ca suntem in vacanta si probabil nu ne mai vedem pana in septembrie.Pot sa vorbesc cu el pe facebook sau sa fac rost de numarul lui de telefon dar chiar n-as sti ce sa-i spun! Nu vreau sa ma creada o ciudata! Daca ii scriu ceva si nu-mi raspunde n-as putea trai cu astalaughing.Si de fapt cred ca mi-a placut de el de la inceput dar am vrut sa fac pe inabordabilalaughing. Deci? Ce sa fac? Ce sa-i spun?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai fb-ul lui, trimite-i un mesaj privat cu salut, ce faci...iti mai aduci aminte de mine? sunt sigura ca iti va raspunde

| Anamarry explică (pentru mona):

Multumesc pentru raspuns! happy

| snzpaul a răspuns:

Vorbește 2-3 săptămâni cu el, cunoasteți-vă și spune-i ce-ai simțit de la inceput... succes.