| anonim_4396 a întrebat:

E urgent! Dau funda. Am 14 ani și in data de 12 aprilie 2020 mi-a venit prima menstruație care a durat 3-4 zile. Apoi pana in prezent 05 iulie 2020 nu mi-a mai venit deloc. Ce pot face plz?

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună.
Stai liniștită. Ești doar la început, deci e normal să nu fie foarte regulată.
O zi bună!

| romeo78 a răspuns:

Lasă natura să lucreze, dacă ai fost cuminte!
Fiind la început de drum cu ciclu, se reglează mai greu.
Evită tratamentul hormonal, căci pot exista, la această vârstă efecte secundare nedorite, ținând cont că ești la pubertate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relaxează-te! E normal să întârzie chiar și cu lunile primii ani de la "prima dată". Stresul, în schimb, ar putea determina întârzieri și mai mari.
Keep calm și bucură-te de vacanță! big grin

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Dereglări hormonale/ai racit jos sau in cazul in care nu mai esti virgină si ai întreținut relații sexuale fara protecție sunt șanse sa fi gravidă