| antoniaelena a întrebat:

e urgent va rog! vreau niste sfaturi! imi place de un baiat de mult timp, si el stie ca imi place de el, i-am spus si lui ii place de mine (cand l-am intrebat a zis ca un pic si ca vedem ce facem ) dupa cateva zile la o petrecere il vad cu alta ( chiar colega mea ) dar tot la mine se uita tot timpul poate vroia sa ma faca geloasa.acum de craciun a fost si el si m-a salutat am jucat langa el un joc se tot uita la mine de fiecare data dar cand vedea ca ma uit la el se uita in alta parte.nu stiu ce sa fac... daca ma place de ce nu zice nimic...ar trebui sa il intreb eu daca vrea sa fie prietenul meu? voi ce ziceti? dau funda! va rog :*

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Nu avem de unde sa stim daca te va invita sau nu, depinde de el pana la urma.E posibil sa simta o atractie pentru tine, dar imi pare ca aceasta e mai mult de natura fizica.Si anume, il atragi, dar nu ii provoci sentimentele necesare unei relatii. Daca i-ai refuzat invitatiile, e posibil sa isi fi pierdut interesul.Sunteti tineri, la varsta asta baietii au obiceiul sa se plictiseasca repede de o fata daca aceasta nu da semne ca le-ar fi cazut in plasa.Lucrul asta se intampla, desigur, daca nu au sentmente sincere si profunde pentru ea.

9 răspunsuri:
| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Cand il prinzi singur pune- i intrebarea. Poate ii este rusine fata de prietenii sai.

| xCarolina a răspuns:

E posibil sa te placa si sa incerce anumite jocuri pentru a-ti atrage atentia, dar eu cred ca mai mult e prea imatur pentru o relatie si de aceea bate in retragere.Cand i-ai spus ca il placi, el si-a dat seama ca are o oarecare influenta asupra ta si acum profita de ea.Nu sunteti intr-o relatie si faptul ca deja incearca sa te faca geloasa ar trebui sa iti dea de gandit.Lasa-l sa se maturizeze si sa realizeze ce fata a pierdut prin caracterul sau.

| antoniaelena explică (pentru xCarolina):

Si mai e ceva : m-a invitat in 2 ani la revelion si eu am refuzat,dar i-am spus motivul pentru care nu am mers,chiar mi-am cerut si scuze, si i-am spus ca anul asta voi veni, credeti ca ma va mai invita anul asta? astept raspunsuri :*:* va rog

| pap3rclip a răspuns:

Pai, eu nu l-as intreba. Eu sincer l-as face sa fiarba putin. Stiu ca e greu, dar consider ca asta e cea mai buna varianta. Sa zicem gasesti pe cineva, care e dispus sa fie cu tine, nu e o crima sa iti bati joc de cineva, pentru o cauza nobila. Asa si te vezi cu baiatul ala exact cand apare si baiatul de care iti place.Cu siguranta o sa sufere si va realiza ca te place, etc ...stii cum sunt baietii. Asa si apoi nu stiu, vbesti pe mess, gasesti tu un moment bun in care sa spui cat de dragut e iubitul tau, si stii inca flirtezi asa usor cu el, eu cred ca o sa fie garantat cu tine laughing sper ca am fost de ajutorhappy

| antoniaelena explică (pentru pap3rclip):

Si de craciun tot trecea pe langa mine si parca ar fi vrut sa vina la mine sa imi spuna ceva, dar nu a facut-o, se uita la mine din 5 in 5 minute, mai ales cand se aprindea becul., mai tarziu eu stateam pe pat cu inca 2 fete eram mai multi.(si baieti) era si el si a venit langa mine s-a uitat lung la mine.si m-a intrebat daca vreau suc.ce credeti? sad

| Ainival13 a răspuns:

Am fost pusa intr-o situatie asemanatoare. INGRAZITOR. S-a dovenit ca tipu sa fie las. Era eviden ca ii placea de mine, a inceput totul printr-o gluma: se uita la mine si eu " Hmm interesant, ce baiat dragut." apoi cand a aflat ca si mie imi placea de el a inceput sa ma evite. Cine intelege baietii? Daca te place mult mult o sa indrazneascalove struck Te pup:*

| antoniaelena explică (pentru Ainival13):

Si mai e inca ceva: m-a invitat in 2 ani la revelion si nu am mers chiar i-am spus si motivele( nu pe mess, ci fata in fata)pentru care nu am mers, mi-am cerut si scuze si i-am zis ca la anul voi merge.Voi ce credeti oare ma va mai invita acum? va rog:* astept raspunsuri

| Lady2012 a răspuns:

Intreaba-l...

| antoniaelena explică:

Si mai e ceva : m-a invitat in 2 ani la revelion si eu am refuzat,dar i-am spus motivul pentru care nu am mers,chiar mi-am cerut si scuze, si i-am spus ca anul asta voi veni, credeti ca ma va mai invita anul asta? astept raspunsuri :*:* va rog