| GeorgianaDiaconu a întrebat:

E ziua surorii mele si de mult timp isi doreste un Iphone 7 plus. Am bani pentru el, insa ma gandesc ca m ar ajuta mai mult un abonament. Decat sa raman fara niciun ban o luna sau poate mai mult ( am 22 de ani, lucrez la un hotel la receptie iar banii imi ajung strict pentru mine ). Mama mea are Digi de 13 ani la casa si un an pe mobil. Deci pachet TV de 13 ani ( de cand s-au lansat ei ) si abonament pe mobil. Credeti ca pot gasi o oferta ca sa achizitionez acest telefon la abonament pe numele mamei? Ma gandesc ca ea, fiind un client fidel, ar putea beneficia de acest telefon cu bani in rate. Dau funda celui ce ma ajuta cu un sfat sau celui ce se pricepe.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu abonament ajungi sa platesti mai mult in timp decat ai plati pentru telefon la liber, intereseaza-te cu ratele, poate iesi mai bine asa

| darrio2007 a răspuns:

Tii foarte mult la ea daca vrei sa dai banii acestia pentru un Iphone. Ea ar face la fel pentru tine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar vrei sa ramai fara bani o luna doar pentru un telefon? Chiar si fiind el un gest frumos pentru sora ta?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru suntserios):

Pe langa ca probabil o sa il scape si il va sparge si va costa inca vreo 600 de lei pentru un display nou sau poate si mai grav si inca mult mai mult si probabil ca o sa il fure sau cine mai stie ce
Si chiar daca e o luna in abonament platesti mai mult decat trebuia

| sierra1 a răspuns:

Digi sunt calici și nu mai fac reduceri la telefoane.
Incercă la Orange sau Vodafone - ei fac reduceri substanțiale la abonamente noi sau portari

| Ioanaah a răspuns:

Buna!
Din nefericire, cei de la Digi nu dețin iPhone 7 plus. Singurele pe care le au sunt iPhone 8 64Gb și iPhone X 64Gb. In cazul in care vrei sa ii cumperi iPhone 8, prețul integral este de 3699. Daca îl vrei in rate trebuie sa dai un avans de 747 lei, iar pe perioada celor 2 ani trebuie sa plătești cate 123 Ron. Daca te gândești la iPhone X, prețul integral e de 5599, avansul fiind deci de 1639 lei, iar ratele de 165 lei lunar. În prețul asta intra și abonamentul din care stiu, care mi se pare chiar folositor. Sper că te am ajutat măcar puțin.