| absoluthill a întrebat:

Buna! Efectiv simt ca timpul nu imi ajunge, nu reusesc sa fac ce imi propun, parca sunt tot obosita si nu ma pot concentra la invatat.
Sfaturi?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Organizează-ți programul în așa fel încât la o anumită oră să faci o activitate iar la altă oră, altă activitate.
De exemplu, îți rezervi 4 ore pentru învățat cu pauze de câte 15 minute între ele iar după aceea te ocupi de alte activități, te relaxezi.

| ckejejjwjdr a răspuns:

Uita-te la niste videoclipuri/poze cu aesthetic studying, decoreaza-ti camera sau fa curat iar dupa asta incearca sa inveti