| Paulystar a întrebat:

Este normal ca acum copiii de 10 ani stiu de lucruri pentru maturi, cred ca stiti la ce ma refer? Vreau parerea voastra! Si nu, nu e vorba de mine, am 16 ani si nu am fost asa cind eram mica!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Este foarte bine sa stie ca sa se pazeasca pana la varsta potrivita.Insa din pacate le stiu si totusi nu o fac pentru ca deh, copii.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E un fenomen global acest lucru, fete de 12, 13 ani care au iubit si stiu de toate,nu e normal asa ceva sunt copii sa se bucure de copilaria lor,asa se nasc drame copii nevinovati,bolii,saracie etc se promoveaza false gandiri lipsite de moralitate, educatie, la tv vezi numa piticoance cu mosi si promovarea de femeia =obiect sexual iar societatea se adapteaza mai ales cei tineri vulnerabili, nu doar la noi si cam peste tot, culmea e ca si genetica face ca fetele sa aiba ciclu mai devreme ceva se intampla si genetic

| RagnarokR a răspuns:

Nu este normal.ei trebuie sa se bucure inca de copilarie, fara sa afle de gretoseniile reale ale lumii. macar pana pe la vreo 13-14 ani sa se mai poata si ei bucura de lumea lor perfecta, dar momentan e cam imposibil...

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Este foarte normal pentru ca eu de la 9 ani am invatat si asa e fain pentru ca am o prietena de 15 ani si pot sa discut despre orce cu ia