| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Este posibil sa imi fac singura impletitura spic de grau de la frunte la ceafa? Adica nu pe lateral, din fata in spate. Ca nu am cine sa ma ajute si as vrea s-o fac eu. Iar daca pot, cum?

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Te chinui putin, dar reusesti pana la urma. O iei pe "pipăite" sau te ajuti de o oglinda. Cred ca e mai greu cu oglinda pentru ca mai incurci stanga cu dreapta in oglinda. Ia-o pe "pipăite". Dar chiar nu gasesti pe cineva, o prietena, vecina? Pana la urma si un barbat, ii arati cum se face, sau unei vecine pensionare.

| Noname2128 a răspuns:

Poți face asta instinctiv, dacă nu simți sau nu te pricepi la i demanare și pipăit nu cei reușii.