| CristianKhris a întrebat:

Buna,este vreo problema dacă îmi dau drumul foarte greu sau e pur și simplu natural(între 30 min. Și 2-3 ore)?

7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Este o problema, deoarece daca faci sex prea lung femeia ajunge sa se usuce si apare disconfortul. Am cunoscut o femeie care spunea ca nu-i place sa faca sex cu barbatii mai in varsta (peste 35 de ani), deoarece o chinuie, asta insemnand o terminare tarzie.

| CristianKhris explică (pentru CodrutElian1990):

Am aproape 19 ani?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CristianKhris):

Cu atat mai rau. La aceasta varsta, daca esti excitat puternic poti sa termini si in 2-3 minute.

| goguPatent a răspuns:

Nu ai găsit partenera care trebuie.

| seth2016 a răspuns:

La varsta ta peste 30 minute nu e natural. Ar putea fi ceva temporar sau nu. Ar putea fi o problema cu anumiti parteneri sau cu toti. Pot exista comorbiditati sau nu (stres, anxietate, depresie etc.)

Sunt anumite lucruri de lamurit.

Ce inseamna "imi dau drumul"? Doar ejacu-lare intarziata/lipsa sau/si or-gasm intarziat/lipsa? Anorgasmia si ejacu-larea intarziata sunt doua probleme distincte.

Intarzierea se petrece cu un partener si/sau la autostimulare (in sectiunea asta nu pot scrie cuvantul ala cu M)? O problema reala este doar cu un partener care se plange din cauza asta sau daca in relatie apar probleme din cauza asta.

Tratamentul se poate face la un psihoterapeut care se ocupa de probleme sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neapărat ceva rău.
Decât să "termini" prea repede, mai bine "termini" puţin mai greu.
Unor fete/femei le place ca o partidă de sex să ţină mai mult. big grin

| Dana2103 a răspuns:

Inseamna ca nu te atrag fetele respective atat de mult