| Anonimatrista56 a întrebat:

Eu am vorbit un timp cu un baiat pe internet, care locuieste in zona in care locuiesc si eu, la maxim 20 de min de mers pe jos. Eram amandoi f surprinsi ca nu ne cunoastem si asa. Eu am inceput sa il plac si i am spus asta. El nu a avut nici o reactie negativa, ba din contra a vb f ok cu mine. La un momant dat nu stiu cum am ajuns la vb sa vina la mine si da. Vineri dupa ce am ajuns acasa de la scoala a venit la mine. Totul a decurs bine, chiar parea sa fie diferit si chiar daca ne am dus si am stat intinsi in pat, doar am discutat si ne am sarutat. Am facut si poze si tot. Totul parea sa mearga perfect, eram impreuna deja. Seara a plecat si el acasa, bineinteles si nu am mai vb pe mesaje in seara aia. Dupa, dimineata urmatoare i am scris mesaj de buna dimineata si l am intrebat ce face. Mi a dat seen. Dupa i am spus mersi de seen si a inceput sa ma intrebe pe cati mai plac, ca el a auzit nu stiu ce vorbe despre mine si asa. L am sunat si a spus sa il.las in pace ca doarme, desii era ora 13... I am spus, daca e din cauza aspectului sa imi spuna, de vreo 5 ori i am zis asta si mi-a zis de fiecare data ca daca ers asta imi spunea.
Acum 10 minute facea live, era la prietenul lui cel mai bun. Amandoi s au gandit sa caracterizeze persoanele cu cine e urata si cine e frumoasa. Amandoi mi au spus ca eu sunt urata... de fapt la majoritatea fetelor le au spus ca sunt urate, dar na.
Chiar m-a durut, la scoala 2-3 imi mai spun ocazional ca sunt urata si asa, cativa ma au crush si asa... eu ma consider urata sincer.
Am 53 de kg, 1.58, parul negru si cret, ochii caprui.
Eu m-am gandit ca de dimineata(cand o sa fie singur) sa ii scriu acestui baiat ca dc nu mi-a spus de la inceput ca asta e motivul despartirii noastre, e ok? Sau ce ziceti sa fac?
Am 14 ani, oare pubertatea ma v a transforma intr o fata mai ok? Chiar ma simt oribil sj nu stiu ce sa fac nici in legatura cu el.va rog sa ma ajutati cu sfaturi. **fara caterinca va rog**

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

IN primul rand, esti mult prea mica sa duci baietii la tine acasa si sa te saruti cu ei.
Nu stiu unde-ti sunt parintii si de ce nu te educa si supravegheaza, dara a ceva nu se face.
Ai cedat teribil de usor, dupa prima zi cand l-ai cunsocut, nici nu ma mir de ce nu te place baiatul.
In ce priveste greutatea ta, esti cam grasuta si ar trebui sa te apuci serios de un sport sau sa tai dulciurile si painea, pentru ca, la 14 ani si 1.58, ar trebui sa ai 45-48 kg.
Nu pubertatea te va invata sa fii ok, ce educata parintilor, care la varsta asta vad ca lasa de dorit, odata ce faci deja lucrui care nu trebuiesc facute.
Dar, cred ca ai un examen mai important de trecut anul asta, decat baietii si obsesia lor.
Da-le pace, ca asta este examenul vietii tale, de care depinde cariera vietii tale! Pune mana serios pe invatat si slabit, ca sa imbini sportul cu invatatul si sa te focusezi pe ce-i mai importanta cum in viata ta.

| Andreeush a răspuns:

La 14 ani ar trebui să ai alte preocupări. Ești prea mică pentru a avea o relație.
Sfatul meu e să îl lași în pace că este destul de clar că nu te merită și nici nu vrea să fie cu tine. Ai tot timpul din lume să găsești pe cineva. Nu te grăbi.
Ocupă-te de școală și o să vezi că peste vreo 2-3 ani vei avea altă mentalitate, o să vezi altfel lucrurile.

| Lioana a răspuns:

Cred ca baiatul nu era indragostit de tine de la inceput. Tu i-ai oferit oportunitatea de a se apropia de tine si el a profitat. Probabil dupa ce a plecat de la tine s-a gandit el mai bine si nu i-a placut ideea de a fi cu tine la modul serios si atunci a inventat un motiv ca sa te tina la distanta. Poate a fost si influentat de prieteni care te-au barfit si l-au facut sa renunte la tine. Daca era indragostit cu adevarat nimic nu l-ar fi putut convinge sa renunte la tine.
A fost experienta neplacuta pentru tine. Din pacate va trebui sa-l uiti. El s-a purtat foarte urat cu tine si nu merita sa te mai gandesti la el. Va aparea candva baiatul care te va vedea frumoasa asa cum esti. Nu accepta in sufletul tau pe nimeni care nu te vede asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca a fost la tine, a povestit cuiva, i-o fi aratat si poze, si persoana aia care a vazut, a fost geloasa pe voi, si i-a zis ca esti urata sau ceva. Ca asa fac astia invidiosii care n-au si ei parte de relatii, si se baga intre ale altora. ca sa nu se bucure nici altul, daca ei nu se bucura.
Asta cred ca s-a intamplat.
Oricum nu ai nevoie de confirmarea altuia, sa iti spuna daca esti frumoasa sau urata. Conteaza cum te simti tu, nu cum crede altul despre tine.