| BLUEisTheBlwHmO8987cc a întrebat:

Eu daca vreau sa imi fac o relatie cu cineva mi-as face cu cineva care are defecte (gen vizibile) nu cu cineva care arata perfect, super frumos, etc. Ma uit doar la suflet si caracter. De ce sunt asa? Chiar nu imi pasa cum arata persoana respectiva poate sa aiab un dinte mai urat, par urat nu ma intereseaza.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nah și de ce spui astea de parcă ai fi vreo problemă? sau doar cauți să te lauzi ce nesuperficial ești tu? laughing

| Andreeush a răspuns:

Nimeni nu e perfect, oricine are defecte.

| Marius22222222222 a răspuns:

Am stat cu una care era in scaun cu rotile. Deci da, Asa fac si eu. Daca are suflet bun, pentru mine e ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Respect, Marius! Mi-ai surprins în mod plăcut...
Totuși, a nu se confunda mila față de cineva în suferință cu dragostea care duce la întemeierea unei familii...

Răspuns utilizator avertizat
| anamaria82726 a răspuns:

Fiecare persoana este diferita. Nu este ceva gresit sa te uiti fie la fata, fie la corp, fie la caracter etc. Lumea se uita la ce vrea. Atat timp cat simti ca iti place de cineva, stii tu mai bine din ce motiv iti place persoana respectiva.
Normal ca cel mai bine este sa te ghidezi dupa caracter. Degeaba arata bine, daca nu iti face placere sa iti petreci timpul cu ea sau daca ti se pare ca nu are un caracter frumos. Pana la urma, frumusetea este trecatoare. Personalitatea ne ramane toata viata. Si prefer mereu un caracter frumos, decat o față frumoasa

| Reghqen a răspuns:

Așa se face!
Frumusețea adevărată e cea înterioară nu exterioară, înainte ma uitam numai la alea frumoase rău, la alea bune, s-a.m.d.
Până când mi-am dat seama că majoritatea fetelor care sunt frumoase, bune, etc, te tradează, sunt proaste, și își bat joc de tine. nu toate dar majoritatea sunt asa, îți spun pentru că am experimentat pe propria piele.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Reghqen):

Nu e ok sa le faci proaste. Daca au tradat nu au facut-o de bine