| leeya a întrebat:

Eu joc de ceva timp handbal, dar nu pot spune ca sunt chiar cea mai buna. Sunt cea mai inalta din echipa si dau multe pase de gol, dar cand trag la poarta, trag direct in portar. Bine, mai dau si goluri Atunci cand incerc sa bata mingea pamantul si sa se duca in poarta, cred ca dau prea puternic, iar mingea sare prea sus.
Care sunt locurile unde am cele mai mari sanse ca mingea sa intre in poarta?
Cred ca sunt stangace, dar trag si cu dreapta.

2 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Pai colturile, te poti face ca dai in stanga dar incheetura sa iti fie spre dreapta. Eu sunt portar si acolo imi e cel mai greu sa apar.

| LetMeAlone a răspuns:

Heei! Si eu joc handball la echipa liceului. Cele mai multe sanse sa dai gol le ai daca arunci jos in colturi sau sus in colturi. Aici trebuie sa te orientezi la fata locului unde apara mai bine portarul. Iar cand arunci daca vrei spre exemplu sa dai jos in coltul din stanga incearxa sa iti fixezoi ochii in cel din dreapta jos sa il poti deruta pe portar si astfel dai mai usor gol. Sper ca ti-am fost de ajutor. :*