| Rafael123rrrdwefwe5rt a întrebat:

Buna!
Eu stau in Aricestii Rahtivani(un sat de langa Ploiesti). Sunt clasa a8-a si as vrea sa ma duc la un liceu din Campina, insa as vrea sa nu stau acolo la internat, ci sa fac naveta! Ce parere aveti? Credeti ca pot face fata la naveta?
Din cate am citit pe net din Ploiesti si pana la Campina durata este de cam 30 de min si din A-R pana in Ploiesti inca vreo 10. Ce parere aveti? Dau funda! Va rog ajutati-ma! Orice parere conteaza!

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sincer mi se pare o prostie. Ce are asa special liceul ala din Campina? Sunt destule licee in Ploiesti din care poti alege. O naveta de genul asta iti consuma enorm de mult timp este si costisitoare si obositoare mai ales la varsta ta. Inteleg daca nu ai fi avut de ales dar in cazul tau nu se justifica cand esti la doi pasi de Ploiesti unde poti face naveta zilnic fara mari probleme.