| June20 a întrebat:

I se mai intampla cuiva ca, in contextul unei situatii nici foarte placute, nici foarte rele, sa spunem o suparare, o dezamagire creata de o persoana, ziua esti ok. Seara esti ok, insa dimineata cand te trezesti lucrurile rele din situatia respectiva sa fie accentuate? Adica sa te simti mai prost si sa simti sentimentul asta jumatate de zi pana iti revi? Si daca da, de ce se intampla asta? Nu era noaptea cel mai bun sfetnic? Sau poate mi se intampla doar mie si nu stiu de ce...Multumesc

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Mie se intampla aproape in fiecare zi, noaptea e mai rău
Asta este trebuie sa te impaci cu regretul, dezamagirea și să mergi înainte

| ibaal a răspuns:

Se-ntampla! Pe mine ma macina si acum anumite situatii prin care am trecut cu ani in urma,ma tot gandesc... daca faceam diferit,daca,daca...
Insa nu le putem lasa sa ne apese la nesfarsit, intervine depresia si uitam sa ne bucuram ca ne-am mai trezit inca o zi, sanatosi, cu un scop...
Stresul, grijile..cred ca tuturor ni se intampla...

| Mynameis93 a răspuns:

Şi eu mă confrunt cu aceeaşi situație.Problema e că pe mine mă macină dezamăgirea pe tot timpul zilei, nu doar dimineața sau jumătate de zi. Încearcă doar să te axezi pe alte lucruri.Fă ceva ce-ți place, uită-te la un serial, fă sport, cunoaşte pe cineva.Nu ştiu.Doar să nu te mai gândeşti la problema aia.