| Ciresikaaa a întrebat:

iarasi am o intrebare si vreau cat mai multe raspunsuri mai ales de la expertii TPU.
Deci, la calculator de 2 zile nu stiu ce are sunetu, cand aprind calculatoru am sunet si de la 10-15 min. nu si dau click pe imaginea cu sunet din banda de start din dreapta si zice asa : There not active mixer devices available. To install mixer devices, go tu Control Panel, click Printers and Other Hardware, and the click Add Harware. This progam will now close.
ce sa fac? crying ajutati-ma dau fundita la cine ma ajuta.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu am problema asta. Interesant ca ieri chiar am vazut o intrebare a unei fete pe aceeasi tema. Doar ca ea avea un laptop. Un utilizator i-a dat o posibila solutie pe care m-am gandit sa o incerc si eu dar nu am avut ocazia.

Solutia : Ai un virus care opreste sunetu.Sa nu mai dai restart, ar trebui sa scrii in start: services.msc si sa cauti in lista Windows Sound sau Windows Audio, click dreapta pe el si start.

Sper sa mearga. O sa incerc si eu data viitoare cand face figuri.

| EU1139 a răspuns:

Pai... cauta in lista care ti-o da un program pentru sunet. Am avut exact acceasi problema. La tine e o problema ca la mine nu mergea de loc sunetul pentru ca am avut dezinstalat programul hadward pentru sunet

| camionagiull a răspuns:

Reinsteleaza sunetu nu pricepi add> GT_ionut2o1owinking