| 06011996 a întrebat:

Ieri m-am despartit de un baiat. Am fost 3 ani impreuna. Avem f multe amintiri impreuna. Sufar foarte mult.i-am zis sa ne impacam, i-am cerut eu asta si m-a refuzat, momentan. A spus ca vrea si el sa fie putin "burlac". Sufar foaaarte mult, simt ca nu pot trece peste asta, cand raman singura imi vin toate prostiile in cap, sa mor, sa nu mai exist, plang incontinuu! Poate sunt cam mica pentru atata suferinta, mi s-a mai spus, am 17 ani, dar simt ca nu mai pot. Ma doare sufletul. Vreau niste sfaturi, va roog puppy dog eyes. Cum pot depasi mai cu usurinta asta? sad Ma doare sufletul. Nu mai pot crying.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Oh Doamne dar n-are cum sa se impace cu tine peste cateva ore, adica ce om ar fi ala care se razgandeste asa una doua? Ai rabdare, da-i spatiu, inderpateaza de el sa apuci sa iti simta lipsa, sa i se faca dor, stii tu oameni apreciaza ce au dupa ce pierd, ignora-l vreo 2 saptamani si incearca sa iti tii mintea ocupata, fa ce nu ai apucat acum de exemplu a girl`s night out, iesi numai cu fetele, radeti si barfiti ce baieti draguti vedeti etc, uite-te la filme happy, viziteaza-ti rudele, ocupata-te de scoala si cine stie peste cateva saptamani o sa ii se faca dor si o sa te sune el propunandu-ti o intalnire sau impacare big grin daca nu, poate chiar incepi sa treci incet incet peste el si o sa iti dai seama ca viata ta nu sta intr-un baiat, ca oceanul e plin de peste si exista alte motive pentru care sa fii fericita.

1 răspuns:
| Moxye a răspuns:

O.o Stiu cum ar fi ca si eu cu pretenu meu ne certam si foarte urat si erai 3 ani cu el pacat.Dar de ce v-ati despartit si erati 3 ani impreuna ar fi trebuit sa fi stiut tu ceva sau te-ai plictisit de el sau iti pune interziti.Si el de ce nu vrea sa se inpace cu tine? Daca te iubeste o sa se intoarca iti garantez! Sa fi sanatoasa si lasa ca o sa vina inapoi dupa tine.