| user2799318 a întrebat:

Bună, îmi place de o fată si de ceva timp și-a făcut niște prieteni noi, un baiat si o fată. Cand vreau sa vorbesc ceva serios e super seaca si face puțin mișto, inainte sa-i cunoască vorbeam în fiecare zi toată ziua, la un moment dat vorbeam despre asta că nu se va răci relația de "prietenie" dintre noi dar de o saptămână i-a cunoscut pe aceste persoane și este mai indiferentă cu mine, înainte era super drăguța si acum cam deloc.
Am cunoscut-o online si dacă anul astă se termina cu covidul ne puteam vedea dar din ce in ce e mai rece cu mine, incepe să se distanțeze.
Am nevoie de un sfat, nu prea mă pricep să vorbesc cu fetele, n-am vorbit cu multe pentru că stateam doar cu prietenii mei, nu sunt glumeț și nici nu incerc să fiu, cred că am inceput s-o plictisesc.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, s-a plictisit. înainte probbail nu avea alți prieteni și de aia investea în prietenia cu tine, i-a găsit pe ei și nu mai manifești interes, ori prin ce zici, ori prin faptul că ei sunt aproape și tu nu

| user2799318 explică (pentru Adry05):

Mi se intâmpla să zic multe prostii des. mereu o întreb cum se simte și dacă este bine și când sunt cu ea în apel nu începe nici un subiect de vorbă dar când vorbește cu alții începe să vorbească mult. nu mai stiu cum sa procedez

| Adry05 a răspuns (pentru user2799318):

Deși asta cu ești bine e o întrebare drăguță, devine chiar enervantă când cineva te întreabă prea des. Probabil îi dai impresia că ești prea prins de ea și o sufoci cu atenție

| user2799318 explică (pentru Adry05):

Ea când vorbeste cu mine e super rece si nu incepe un subiect despre ce să vorbim dar când vorbeste cu altii e draguță cu ei și începe un subiect de vorbă, i am fost alături când nu se simțea bine sau când a avut vreo problemă, tin la ea foarte mult si gen cand o aud vorbind cu altii drăguț si cu mine nu, mă doare. mă simt nasol, asa e de la un timp de cand i-a cunoscut, mi-a spus si o prietena de a ei ca e drăguță cu altii, nu stiu cum sa trec peste asta pentru ca sunt depășit total, ca sa intru in context mai bine: ne jucam un joc si vorbim pe acel joc si acolo i-a cunoscut pe aceste persoane, rade si glumeste cu acel baiat si eu stau degeaba, sunt in plus. nu am ce zice si nu sunt glumeț, stau mut nu stiu cum sa rezolv asta daca nu am ce zice, si cu acel baiat din ce in ce vorbeste mai mult, imi va lua locul.
Nu mai știu ce să fac in situația asta. sunt un inutil, nu știu să mențin o relație de prietenie dar dapai o relație

| Adry05 a răspuns (pentru user2799318):

Păi învață și tu s fii comunicativ, sunt sfaturi grămadă pe internet despre cum să comunici mai bine, să deschizi și să întreții subiecte iar restul se învață cu timpul. Ieși mai mult în realitate, interacționează cu alții. Dacă te complaci în așa situație în loc să faci ceva să rezolvi, degeaba

| NonZarek a răspuns:

Semne clare ca nu mai are interes fata de tine, practic, ai devenit un om oarecare plictisitor.
Distanțează te și tu de ea, nu continua sa vorbești cu ea sau sa mai încerci vre o mișcare, nu vei face altceva decât sa îți patezi personalitatea și stima de sine, în viitor când vei mai creste îți vei aduce aminte de asta și îți va veni sa te dai cu capul de pereți amintindu ți ca te ai luptat pentru nimic.

Apuca te de sport, schimbați puțin stilul de viata, experimentează lucruri noi, lucreazati corpul și maresteti stima de sine. Devin o cea mai buna varianta a ta!

Nu suferi sau alerga după o fata, ele vin și pleacă, îți garantez 101% ca nu merita și vei întâlni alta fata, dar la momentul potrivit. Și sa ști, oricum nu ar fi ieșit nimic din relația asta cu ea, dacă acum a făcut asa, gândește te cum ar fi reacționat dacă ați fi fost într-o relație și ar fi cunoscut persoane noi. E mai bine ca s-a terminat acum decât mai târziu când deja aceia sentimente puternice.

Capul sus și keep moving forward! Poti Sa O faci și o vei face! Doar ești om, iar oamenii lupta întotdeauna!

| Navzharah a răspuns:

Salut,
Nu ai ce sa faci decat sa-ti mai pui poze cu tine si sa demonstrezi ca o duci bine.
Trebuia sa actionezi mai devreme cand dadea semne ca te place,
acum ii palce de altcineva.
Nu te descuraja. Doar arata ca esti indiferent si nu-i mai raspunde la mesaje ca o sa ti mai dea din cand in cand ca sa se asigure ca inca esti rezerva ei!