| Butterfly928 a întrebat:

Buna imi place de un baiat de la mine din clasa si cred ca si lui ii place de mine. O pun de obicei pe colega mea sa-l mai intrebe cate ceva dar si ei i-a placut mai de mult de el. De la un timp imi spune lucruri tampite cum ca ma uraste si nu stiu ce sa fac. Sa o cred... dar ea e cam mincinoasa sau sa-l intreb eu pe acel baiat?

Răspuns Câştigător
| Annaa_4696 a răspuns:

Buna.

Prin acelasi lucru sa zicem ca trec si eu. Dar iti dau un sfat : Nu o mai pune pe colega ta sa il intrebe, mai bine ia-ti inima in dinti si intreaba-l tu! Iti dai seama ca daca i-a placut de el e posibil ca inca sa ii mai placa si probabil sa te minta!

Succes si bafta! Funda?

5 răspunsuri:
| Bashiix3 a răspuns:

Intreba-l u pe acel baiat...e cel mai bine pentru ca nu poti avea tot timpul incredere in prieteni big grin

| passenger a răspuns:

Ce conteaza... Oricum nu vei avea curaj sa-l intrebi pe el oh go on

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu o crede.Incearca sa afli singura,poarta-te frumos cu el,cel mult spune-i "am auzit ca ma urasti,e adevarat? Ca n-as vedea motivul..."Nu e greu, dar nu ii spune tu ca-l placi, lasa-l pe el sa inteleaga asta.Tu fii doar mai draguta cu el decat cu restul si asteapta.In ce o priveste pe prietena ta,daca si ei ii place de acelasi baiat, nu te astepta sa-ti spuna adevarul, este rivala ta si se lupta sa-l cucereasca.Mult noroc!

| Karinakari99 a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa-l intrebi tu pe baiat, daca nu ai incredere in colega ta.Succes!happy

| Chestiuţăă a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa lasi lucrurile asa o vremee sa vezi cum se comporta el cu tine. Sa vezi daca te place (comporandu`se frumoss) sau nu (comportandu`se urat).Si dupaa faci ce vrei.