| Eusiatat23 a întrebat:

Buna! Îmi place de un băiat timid și nu știu exact cum ar trebui sa procedez. El este sociabil atunci când vorbești cu el, întreabă și el la rândul lui, însă nu știu cum ii pot spune ca îl plac. Nu as vrea totuși sa ii spun direct. Despre ce subiecte credeți ca as mai putea sa mai vorbesc cu el?
Băieți, cateva sfaturi pentru a ii da de înțeles ca îl plac? Cât de subtile ar trebui sa fie pentru ca îmi e ca după nu se prinde
BTW:uneori mai venim acasa cu același autobuz
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Cat de puțin subtilă îți este confortabil să fii.

Îți spun și de ce.

In principiu băieții, mai ales cei timizi, de teamă să nu fie etichetați ca și obsedați și disperați, evită să acționeze când primesc semnale vagi sau interpretabile, de care nu sunt siguri că au originea într-o simpatie adevărată.

Vremurile în care fetele trebuiau doar să stea cu mâinile în sân și să filtreze oferte, au apus. Ofertele pe care le primești doar pentru că ești fată, vin de la disperați care încearcă să ardă tot ce prind.

| AdioTPU a răspuns:

Bună. Îmi place cum gândești și cum abordezi problema. Exact. Nu trebuie să-i spui direct ci, cum ai zis și tu, să-i dai de înțeles într-un mod subtil. Ai putea de exemplu să-i trimiți melodii de dragoste dar nu foarte siropoase și nu des că să nu-l agasezi. Versurile melodiilor trebuie sa transmită atracția unei femei către un bărbat dar sa o facă într-un stil elegant nu vulgar. Uite aici un exemplu: https://youtu.be/KKSz4NE6PwY

| FilipSorin a răspuns:

Poti sa încerci sa il alinți, sa il complimentezi, sa ii dai atenție, sa trimiti poze cu tine drăgute lui, sa petreci mult timp cu el, sa vorbești mult cu el, etc

| Eusiatat23 explică (pentru FilipSorin):

Cum as putea sa îmi dau seama ca nu simte la fel?

| FilipSorin a răspuns (pentru Eusiatat23):

Pai daca te respinge, daca nu ii place, te ignora si multe altele, iti dai seama
Dar iti garantez ca la cei timizi le place mult afecțiunea si iubirea si o sa te placa si pe tine