| JanaBucov a întrebat:

imi place foarte mult de un baiat din scoala, e cu un an mai mare ca mine, nu obisnuiesc sa vorbesc cu el mai deloc, eu cred ca ma place si el din motivul ca imi i-a apararea si ma ajuta mereu. Nu vreau sa ii spun ca il plac deoarece nu vreau sa rada de mine si sa afle toata scoala. Ce credeti ca trebuie sa fac? Sa ii spun sau nu?

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa stai mai mult pe langa el, asta sa devina un fel de rutina, daca vrei ca ceilalti sa nu afle, deoarece vor crede ca sunteti doar prieteni.

Dupa ce v-ati obisnuit unul cu celalalt ar trebui sa il prinzi singur, de exemplu cand va plimbati pe strada. Nu trebuie sa te duci la el atunci cand il vezi, astepti sa va intalniti in mod firesc "sa nu sari pe el".

Cand sunteti singuri ar trebui sa ii spui sincer si fara jena ca simti ceva pentru el. Sa nu incerci ceva prea siropos. Este de ajuns ca voi doi sa intrati in vorba, apoi tu trebuie sa ii spui veba gen "stii, am inceput sa te plac"

Nu dispera, nu va rade nimeni de tine. Daca el va rade atunci poti sa-l lasi, este doar un alt baiat idiot, si chiar daca si eu sunt baiat, recunosc faptul ca suntem cam prostuti ca sa nu zic prosti cand e vorba de dragoste.

Cat despre cei din scoala, daca vor afla nu conteaza, oricine cauta pe cineva al lui. Nu conteaza ce zic ei.

Iti urez mult succes, sa fi iubitawinking

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ti-e rusine sa te bagi in seama cu el, incepe prin a-i zambi si vezi cum reactioneaza. Daca-ti zambeste inapoi e un semn bun. Apoi, ai putea sa incerci sa-l abordezi pe Facebook.

| SkyPilot a răspuns:

Cand te ajuta, multumeste-i cu un zambet frumos. Abordeaza-l si stai de vorba cu el. Cere-I sa te conduca acasa dupa ore daca acest lucru este acceptabil. Va sti el ce sa faca mai departe happy
Daca iti ia apararea, poti sa ii spui direct, de ras nu o sa te faci. In cel mai rau caz iti spune ca te vede doar ca pe o amica,.

| Dianabdy a răspuns:

Eu zic sa il bagi mai mult in seama happy vei afla ce persoana este si atunci vei fi in stare sa decizi daca este demn de a tine doar pentru el faptul ca il placi si nu va spune la toata scoala.