| MariaIoana15 a întrebat:

Îmi poate spune cineva cum sunt orele la scoala de șoferi? Și dacă e mai grea sala decât orașul? Mie mi se pare ca chiar dacă o sa invat toată legislația o sa ma pierd. Niște sfaturi, Pls?

Răspuns Apreciat de Editori
| CodrutElian1990 a răspuns:

Orele sunt teoretice si practice. Planificarea depinde de scoala si de cursant.
Unora li se pare mai grea sala, altora orasul.
Pentru sala, legislatia trebuie studiata, nu citita. Adica trebuie foarte bine inteleasa. Poti sa faci mii de chestionare - chiar daca acestea te ajuta foarte mult - daca nu ai inteles legislatia, pot sa apara intrebari asemanatoare cu cele facute, dar nu identice, cu raspuns diferit.
Nu trebuie sa te pierzi: timp este destul. Trebuie insa sa citesti intrebarile cu atentie, pana la sfarsit. Sa nu consideri ca deja stii ce se intreaba, ca - asa cum am zis mai sus -, pot avea capcane.
Si fii increzatoare in tine, ca nu-i dracu' atat de negru pe cat se spune. Ti-o spun din experienta celor doua examene pe care le-am dat la date diferite, pentru 2 categorii de autovehicule.