| Chocolateiseverything a întrebat:

imi puteti da un rezumat pentru :Iarna pe ulita de George Cosbuc va rog? happy

1 răspuns:
| EAlice a răspuns:

Pe bunee? E chiar frumoasa, nu merita sa citesti un rezumat, si nici nu cred ca se gaseste. Mori daca o citesti? Odata citita, va ramane in memoria ta. Plus ca e frumoasa, si nu e chiar lunga si grea de descifrat.
Iti dau aici un site, cu textul integral, sa il citesti. Odata citit vei vedea ca e frumos si nu merita sa cauti un rezumat. :http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/peulita.php