| tifannycriss a întrebat:

Buna, imi puteti oferii cateva exemple de carti interesante pentru. adolescenti? funda! happy

Răspuns Câştigător
| Dellyutsa2218 a răspuns:

Seria Casa noptii de P.C. Cast, Kristian Cast, sunt mai multe volume.
Jurnalele Vampirilor. Rachel Caine
Casa de sticlă, Rachel Caine
Balul fetelor moarte, Gary Paulsen
Toporişca, Rachel Caine
Sărutul morții, Cassandra Clare
Orașul Îngerilor Căzuți, James Dashner
Încercările Focului, Sara Sheperd Micutele mincinoasa vol 1, 2, 3, Sara Sheperd Două adevăruri și o minciună. Jocul minciunii vol 1, 2, 3. Liz Braswell Cele nouă vieți ale lui Chloe King

Sper ca te-am ajutat, funda?

1 răspuns:
| IAmAFreak a răspuns:

Depinde acum si ce gen de carti iti place sa citesti. Nu stiu de ce, dar ti-as recomanda Orasul cu salcami de Mihail Sebastian.