| Catherine4657 a întrebat:

Bunahappy Imi puteti spune cum pot sa nu mai fiu asa sensibila si emotiva si sa nu-mi mai ese de ce spun ceilalti despre mine?

Răspuns Câştigător
| BlueDreamsss a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ii faci pe ei sa creada ca nu iti pasa ceea ce zic...si te vor lasa in pace incearca sa nu iei pe nimeni in seama.Si faptul ca esti sensibila nu prea poti schimba si eu sunt destul de sensibila si in unele momente chiar as vrea sa nu mai fiu asa, dar nu ai ce sa faci, incearca sa nu mai pui la suflet orice! Succes!:*

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Totul sta in menta. Trebuie sa ''te programezi'' pur si simplu. Taria de caracter se sculpteaza in timp si trebuie sa ai rabdare. Poti insa sa nu mai pui la suflet totul ignorand pur si simplu. E o metoda buna care s-ar putea sa ajute.

| mariukka a răspuns:

Inceraca sa uiti de ce iti spun fii mai indiferenta. cindestete dupa tine nu dupa ce iti spun cei din jur