| mmadaa a întrebat:

Imi puteti spune cumva niste diete, sau ceva care la voi a dat rezultate? As vrea sa slabesc vreo 4 kg, numai ca trebuie sa le dau jos pana prin 15 septembrie. Stiti cumva ceva? Sunt bune si exercitii fizice.

Mersi

3 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa faci sport. Iti recomand sa iti faci un abonament la sala lunar daca ai putea sa mergi in fiecare zi la sala sa faci bicicleta, banda, abdomene si ce mai vrei dar neaparat bicicleta si banda pentru a arde caloriile si a slabi. Un alt lucru important este dieta. Ar trebui sa incerci sa ti o dieta bazata pe legume si fructe, pui, peste, lactate degresate, cereale integrale ( musli,fulgi de ovaz,porumb, grau expandat ). Trebuie sa elimini cu orice pret din alimentatia ta zilnica prajelile,painea, produsele fast food si patiserie, dulciurile, sucurile acidulate, pastele.Surioara mea are 16 ani si afacut tot ce ti-am srecomandat eu. Era mai grasuta iar acum a slabit 15 kg in 4 luni. Deci cred ca daca vei urma sfatul meu si vei avea ambitie pentru a manca sanatos vei reusi sa slabesti imediat mai ales ca sunt doar 4 kg. Nu te infometa! Este o mare prostie si nici macar nu slabesti daca faci foamea. Sper ca te-am ajutat. Fundita? Mersi si mult succes in lupta cu kg. Te pup!

| Avatar001 a răspuns:

Cu mancare fara sport poti sa slabesti, dar invers e o aberatie. Nu se poate asa ceva. Eu mi-am facut propriul regim, mai bine zis stil de viata si functioneaza perfect. Fara prajeli, grasimi, paste fainoase,dulciuri, carne de porc. Iar dupa 4-5 nu mananc decat fructe. Crede-ma ca ai ce sa mananci si iti schimba complet viata si metabolismul. Eu acum chiar nu mai pot manca altceva.
Eu zic să faci exercitii multe sport cel mai bine să sari coarda tim de 30 de minute pe zi sau chiar mai mult într-o luna sau chiar mai puţin sau să fugi 2 km fuga de rezistenţă nu viteză , şi nu mai mânca carne . Aşa sigur o să slăbeşti dar unii nu se ţin de programul acesta apoi ajung să le pară rău. Ţine minte Cât mai MULT sport ! FĂRĂ diete ! nu sunt sănătoase pentru organism . Mănâncă cât mai puţină carne sau chiar deloc ! Nu mânca după ora 6.
Alta parere
Iti uriz succes!
Funda?

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Mai bine apuca-te de sport, lasa dietele ca numai rau iti fac!