| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Imi puteti spune si mie niste melodii rock?

5 răspunsuri:
| kidu_6779 a răspuns:

Buna!
Uhm? Aici depinde de gusturi.Adica...daca vrei ceva gothic metal ar fi nightwish.Toate melodiile sunt absolut superbe la ei desi imi placeau mai mult in formula cu Tarja.
Oricum iti pot da cateva formatii si sa iti alegi ce iti place.Depinde si de gusturi.Adica eu ascult destul de mult rock dar asta nu inseamna ca o sa iti placa neaparat.So...ar fi:
Nightwish, Metallica, Within temptation, Bullet for my valentine,
Cargo, Trooper, Evanescence, Linkin Park...Sunt multe dat fiind ca imi place genul acesta de muzica.thinking Mai bine da-mi cateva detalii despre genul respectiv.Adica muzica "rock" are mai multe subgenuri.happySau da-mi un exemplu de formatie/cantaret de rock care iti place ca sa am un punct de plecare.happy

| kidu_6779 a răspuns:

@mastema hey! Marfa gusturi. E bine de stiut ca mai sunt si persoane care NU asculta manele.:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spune si @kidu depinde si de gusturi. Puteai sa ne spui o trupa ca sa stim cam la ce te referi.Sunt foarte revoltata ca majoritatea romanilor asculta manele si nici nu au habar ce trupe de rock marfa exista in Romania.Am sa iti fac o lista numai cu trupe romanesti si iti alegi ce vreiwinking :
Abigail (gothic metal)
Aghast (doom/black metal)
Altar
Angra Mayniu (RO) (black metal)
Apocalips (melodic thrash metal)
Argus Megere (black metal)
Avatar (melodic death/metalcore)
Bolthard (thrash/death)
Bruma (thrash/speed)
Boratorii (grindcore)
Bucovina (folk metal)
Cadavrul (death metal)
Cap de craniu (death metal)
Crize (deathcore)
Cromleh (black metal)
Cronos (RO) (thrash/doom)
Daos (industrial black)
Darken my grief (black/gothic)
Deviant (death)
Dies Irae (death/black)
eyeSEEred (melodic death)
Fogland (folk/black/ambient/darkwave)
Frozen Dusk (gothic metal)
God (melodic death/doom)
Gothic (death/doom)
Grimegod (death/doom)
Hathor (RO) (black/death)
Hyleon (black)
In defiance (melodic death)
Indian fall (gothic black metal)
Kandaon (pagan black metal)
Kratos (RO) (gothic metal)
carepuskul (melodic death)
L. O. S. T. (melodic death)
Necrovile (brutal death metal)
Negura Bunget (black metal)
Ordinul negru (black metal)
RA (darkwave)
Rsisng shadow (melodic death)
Satanochio (avant-garde black metal)
Sincarnate (doom/death metal)
Sphera noctis (pagan black metal)
Thunderstorm (heavy/power metal)
Trooper (heavy metal)
Vena cava (death metal)
Vokodlok (black metal)
Sper sa ai rabdare sa cauti melodi macar de la cateva trupe enumerate mai sus happy. Rock on! Stay metal 4ever and even after!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti dau exemplu de cateva melodii : Cargo:Nu mai am tigari
We are the fallen: Bury me alive

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu iti dau exemple dar, depinde de ce asculti tu, black metal, heavy metal death metal... Iti dau acum niste exemple dar sunt mai... lente adica nici chiar dar mege :Cargo:Nu mai am tigari, we are the fallen :Bury me alive.Cam atat.