| Alis57 a întrebat:

Buna, imi puteti spune va rog cum sa cresc in înălțime? Dar fara sporturi gen baschet, handbal sau înot, vreau exercitii in casa sau un mod alimentar, daca exista pastile imi puteti recomanda alaturi de pret? Mentionez ca am 18 ani fara o lună, 53 kg si 1, 54

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un pic cam tarziu pentru tine, sa mai poti stimula hormoniid e crestere.
Era ideal daca incepeai un sport pe la 14-15 ani, ca aveai sanse sa mai cresti vreo 20 de cm.
Din pacate, nu exista pastile sau exercitii de casa ca sa-ti stimuleze cresterea, sportul facea asta, dar ceva ani mai devreme.

| siriusblack98 a răspuns:

Ceea ce cauti tu nu exista. Daca existau pastile de ''crescut in inaltime'' nu mai vedeai oameni sub 1, 70 (inaltimea medie). Nici daca mananci ceva anume nu ajuta sa cresti mai mult sau mai repede decat iti este ''scris'' in codul genetic fara sa practici un sport anume. Unii poate iti vor zice sa stai agatat de o bara dar in urma mai multor studii efectuate in acest sens, s-a dovedit stiintific ca nu este real. Poate ti se lungesc doar mainile laughing