| Bibiss a întrebat:

Imi spuneti si mie avantajele si dezavantajele tabletei? Dar ale leptopului? Ce ar fi mai bine sa imi iau : tableta sau laptop? Funda celui mai bun raspuns. Vot celorlalte.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Tableta este pentru profesionişti. Are puţine posibilităţi de conectare externă, posibilităţi limitate de redactare tip Word, limitări la prelucrări de imagine video sau codări, jocurile nu vor avea celeaşi performanţe ca pe laptop, Baterie suplimentară adio la tabletă, unele sisteme de siguranţă inaccesibile pe tabletă etc. Nu am adăugat avantajele tabletei pentru că le cunoşti şi singur ( gen : greutate, dimensiune etc. )

| Bibiss explică (pentru Arthur):

Crezi ca ar fi mai convenabil sa imi iau laptop?

| Arthur a răspuns (pentru Bibiss):

Din multe puncte de vedere. Gândeşte numai dacă îţi pică ceva la tabletă : cine ţi-o mai repară?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa vezi un film, vrei sa scrii un document de vreo 2-3 pagini, vrei sa joci un joc mai serios, vrei sa scrii niste dvd/cd? daca da atunci ia ti laptop. daca vrei sa citesti un mail din cand in cand si sa te uiti la 1-2 poze pe facebook atunci ia ti tableta.