| stefaniamarina1614 a întrebat:

In cateva zile plec in tabara (la munte) si nu prea am idee ce sa-mi pun in bagaj...ma puteti ajuta? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

1) haine (sorti, blugi, maiouri, hanorace, bluze un pic groase, lengerie, haine de somn, costum sportiv, rochite, fuste, o geaca, ciorapi, costum de baie - daca va fi si o piscina acolo, chipiu, palarie, bandama, ochelari de soare)
2) incaltaminte (adidasi, sandale, slapi - pentru a merge prin camera/tabara)
3) lucruri de prima necesitate (telefonul, incarcatorul de la telefon, castile pentru telefon, pieptene, gume de prins parul, servetele - umede si uscate, absorbante, poate o umbrela, oglinjoara, trusa de machiaj - daca folosesti, o carte, o revista)
4) documentele
5) pastile (aici consulta-te cu mama in privinta medicamentelor care le folosesti tu. ia ceva contra durerii de cap, a burtii, a muschilor, ceva creme, dezinfectante - pentru rani sau zgirieturi, tifon...deci lucrurile care trebuie sa le ai intr-o trusa de prim ajutor)
Deci cam asta e ceea ce mi-as lua eu. Sper ca te-am ajutat, succes!winking

2 răspunsuri:
| AndreeeDeea a răspuns:

Pt o tabără la munte trebuie în primul rând să -ți iei trening și apoi ( pe lângă bluzițe și restul ):

- obiecte specifice sezonului de vară : ochelarii de soare, loțiune de plajă ( dacă mergeți la o piscină), spray de insecte, etc

- chestionare de drumeție