| IuliS3 a întrebat:

Buna. In curand voi termina facultatea de drept, dar as vrea sa profesez in Marea Britanie. Cum as putea sa fac asta?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi daca ai drept de munca fara viza si poti veni incoa. Nu orice domeniu de munca se accepta fara viza la muncitorii straini care vin in gb

| Violleta2022 a răspuns:

Cu facultatea de Drept din Romania nu poti profesa nicaieri in lume, pentru ca legile si legislatia romaneasca sunt valabile doar iN Romania.
Vrei sa profesezi in UK?
Mergi in uk si te inscrii la facultate acolo, platesti zeci de miid e euro pe an facultatea, apoi faci stagiatura si in final ajungi sa termini acolo cu sanse sa profesezi in UK, daca dovedesti ca esti bun.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai putea.