| geoox550 a întrebat:

in filmul Titanic, este acea batrana care povesteste filmul,
dar acea batrana este cu adevarat supravietuitoare a Titanicului?
daca nu, cum o cheama pe adevarata Rose? cea care a trait povestea de dragoste.

18 răspunsuri:
| Ioana_9271 a răspuns:

Din cate stiu acea batrana este cu adevarat supravietuitoarea Titanicului si chiar asase si numeste. pup(si eu m-am uitat ador filmul asta)

| rockelle75 a răspuns:

Pai nu a trait-owinking
Este o poveste de dragoste, si au facut-o inseresanta prin povestea Titaniculuiwinking
funda?batting eyelashes

| Dumnezău a răspuns:

In film, da, ea e ultima supravietuitoare(nu si in realitate) si e jucata de Gloria Stuart.Numele complet al lui Rose este Rose DeWitt Bukkater(de nastere) Dawson(isi ia numele cand sta langa Statuia Libertatii si o intreaba cineva cum o cheama) Calvert(numele care l-a luat dupa casatorie) big grin

| Cherry56 a răspuns:

Nu, povestea de dragoste este o pura inventie hollywoodiana

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Ba da batrana ii rose numai ea o supravietuit si ea le povesteste povestea ei

| Silvia a răspuns:

Cu siguranţă este doar o actriţă. Şi cu siguranţă acea poveste de dragoste nu a existat în realitate, nici Rose sau Jack, doar evenimentul în sine a existat[scufundarea Titanicului].

| me a răspuns:

Nu a existat aceasta poveste de dragoste, si nici Rose.
uite aici lista supravietuitorilor dezastrului;
http://www.encyclopedia-titanica.org/titanic-survivors/
sper ca te-am ajutat.

| baaang a răspuns:

Pai in versiunea noua "titanic" Rose Dewitt Bukater[Kate Winslet.] traieste si este acea batrana care povesteste totul`.
Iar in versiunea veche traiesc am2 `love strucksi jake si rosehappy

| AlinnutSsa a răspuns:

Buna:)

Da batrana este supravietuitoarea

iar pe rose o cheama Kate Winslet

http://www.cinemarx.ro/filme/Titanic-Titanic-1321.html

http://www.cinemarx.ro/persoane/Kate-Winslet-240.html

Funda? [ plisss :o3]

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Batrana care a povestit filmul nu este adevarata supravietuitoare a Titanicului! Pe batrana din film o cheama Gloria Stuart si este actrita! http://www.cinemarx.ro/persoane/Gloria-Stuart-4167.html. Adevarata supravietuitoare se numeste Elizabeth Gladys Dean,. Ca sa te convingi uite aici un link unde poti vedea povestea adevarata a supravietuitoarei! http://www.ziare.com/......ani-771291 sper ca te-am ajutat! Sincera sa fiu ador filmul asta chiar astazi m-am uitat la el si e super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este supravietuitoare o chema in film Rose DeWitt Bukater dar adevarat o cheama gloria stuart rose luati numele si scrieti pe google si va arata poze cu ea cu medalionul la gat, a murit la 100 de ani dupa descoperirea ingenioasa a titanicului filmul a fost facut dupa adevarata poveste... va rog cititi daca vreti sa stiti adevarul!

| TudorRadu a răspuns:

De fapt ''batranica'' aia este intrepretata adevarat de ultima supravietuitoare a titanicului gloria stuart a interpretato pe rose batrana Rose DeWitt Bukater era numele din titanic si filmul este facut dupa o intamplare adevarate, dar este adevarat ca gloria stuart a fost rose scrieti numele pe google dati la prima si o vedeti pe gloria cu medalionul lui ludovic la gat ...cititi ca sa stiti adevarul

| denisa_2181 a răspuns:

Pai chiar rose dawson chiar e batrana ce povesteste in filmul titanic lumea a avut nevoie de e pentru al putea face!

Răspuns utilizator avertizat
| Selyna a răspuns:

Buna!
Povestea dupa care s-a realizat filmul este in totalitate adevarata, nimic nu afost inventat, iar filmul a fost turnat pe baza declaratiilor supravietuitorului naufragiului. Printre aceia s-a aflat si Rose, care in 1997 cand a fost turnat filmul, pe baza povestirilor ei s-a realizat intregul scenariu al filmului. Rose a decedat la varsta de 101 ani, la doar 2 luni dupa incheierea filmarilor. Tot scenariul filmului este absolut real, nu s-a inventat nimic, iar filmul a fost turnat pentru a comemora 85 de ani de la scufundarea Titanicului si povestea dintre Jack si Rose a fost la fel de adevarata, confirmata de Rose de asemenea. Rose nu este un personaj oarecare, o batrana de 101 ani, luata la intamplare la filmari si pusa sa povesteasca nu stiu ce tampenii despre ce naufragiu. Nu, Rose a existat, la fel si Jack si intreaga lor poveste de dragoste care in combinatie cu povestea Titanicului au captat atentia unei lumi intregi.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| Dlk_VeRa_1998 a răspuns:

Rose a murit acum 10 ani adica cea care a supravietuit in schimb batranica este o actrita.

| oldschoolrom a răspuns:

Intrebare veche si majoritatea raspunsurilor neadevarate.

| Alina_Alina_1972 a răspuns:

Pai adevarata rose cum zici tu.e nascuta in 1910 avea 2 ani cand sa scufundat ti tanicul? nu are cum sa fie ea