| Anamaria_3702 a întrebat:

In octombrie o sa plec la Bucuresti la facultate.Am o nedumerire. Vorbesc cu 2 baieti, dar doar atat nu e nimic mai mult.Ei vor sa incepem o relatie. Unul este de aici, unde stau eu, la 200 de km de Bucuresti iar celalat e din bucuresti.nu stiu pe care dintre cei doi sa-l aleg tinand cont ca o sa plec la Bucuresti in octombrie la facultate.Tin la amandoi in aceeasi masura, dar nu vreau sa incep sa tin la unul din ei foarte mult si sa nu-l pot vedea doar asa din cand in cand.Pe care imi recomandati sa-l aleg? Adica sa-l aleg pe cel din Bucuresti pentru ca o sa stau pe parcursul saptamanii in Bucuresti si pot petrece mai mult timp cu el sau pe cel de unde stau pe care-l pot vedea doar in week-end si poate nu pot venii in fiecare week-endsad

2 răspunsuri:
| Amiiii69 a răspuns:

Depinde de alegerea ta! Eu te-as recomanda sa nu alegi ep niciunul deoarece 1. daca il alegi pe cel din Bucuresti acela unde vei sta tu se va supara si te vei simti prost si la fel si invers.
Totusi, eu l-as alege pe acela unde stau eu deoarece la Bucuresti cunosc oameni noi esti gen ca un boboc abia il cunosti pe cel din Bucuresti iar acela unde stai tu, dupa parerea mea mi se apare mai familiar. Dar trebuie sa te gandesti si la oportunitatea ca nu o sa-l prea vezi pe acela si mai mult pe cel din Bucuresti! Invita-l pe acela unde stai tu cu tine la facultate! Cine stie? Poate va acceptawinking

| Lussii a răspuns:

Buna si felicitari pentru admiterea la facultate!
"Daca iubesti doi barbati in acelasi timp, alege-l pe al doilea... pentru ca daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul, nu te-ai fi indragostit de al doilea!"
Eu zic sa il 'alegi' pe cel din Bucuresti, tind sa cred ca ar avea mai multe sanse relatia, dar desigur, asta este doar parerea mea.
Mai exista varianta sa nu incepi o relatie cu nici unul dintre ei, mai ales ca te duci intr-un loc nou si nu stii ce iti rezerva viitorul.