| Stan_Gabriela_1992 a întrebat:

.In timpul vacantei de vara ma infometam dar o prietena m.a convins ca nu e bine,deci am incetat,toate lumea ma face grasa pana si parintii,si simt ca nu mai suport...crying. Azi iar s-a intamplat,si am decis sa ma infometez iar, stiu ca nu slabesc, dar macar voi ramane la greutatea aceasta.Azi am mai si incercat sa ma tai si am reusit dar nu mult, pentru ca doare, dar parca nu mai conta cand vedeam ca imi tai mana grasa crying...
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumesc anticipat love struck:*

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

20 de ani...hai sa cautam o solutie.Parintii cred ca in gluma te fac grasuta, iar la rautatile celor din jur nu merita sa pleci urechea.Nici infometarea nu e solutia cea buna.Lasa la o parte orice tip de produse fast-food,orice tip de bautura carbogazoasa,fripturile si cartofii prajiti in ulei, redu la minim pastele fainoase, painea alba, prajiturile cu crema, sosurile pe baza de faina.Consuma legume,fructe,peste,pui,salate. Poti sa-mi spui ce-ti place si v-om stabili impreuna modul de preparare, vreo reteta ca sa fie cat mai aproape de modul in care sa nu aiba influenta negativa. Ceva exercitii in aer liber, putina alergare prin parc, o gimnastica ritmica-cu muzica-orice tip de miscare, sunt benefice.Inainte de toate concentreaza-te asupra acestei dorinte. Tinem legatura daca vrei si ai nevoie de alte sfaturi legate de alimentatie.

2 răspunsuri:
| roxystomp a răspuns:

O sa primesti un mesaj de la mine cu idul meu de mess. Sa-mi dai add si o sa-ti zic tot ce e nevoie sa faci. Am trecut prin acelasi lucru ca si tinewinking

| roxystomp a răspuns:

Da-mi add la idul de mess. Am trecut prin acelasi lucru ca si tine. Te pot ajuta. Id: roxyonly