| Yana444 a întrebat:

Buna! In ultimul timp tot am vise ciudate, cu persoane care au murit sau pe care le-am vazut odata in viața mea. M-am mutat intr-un bloc nou acum aproximativ 10 luni iar azi-noapte am visat ca alergam de ceva sau cineva prin bloc, si ma impingeam cu putere in usile oamenilor ca sa ma ajute, dar toti vorbeau putin cu mine si imi inchideau usa in nas. Am ajuns la un barbat care m-a primit in casa lui, apoi a incuiat usa si a incercat sa ma violeze. Nu stiu cum am descuiat usa si am fugit afara si el fugea dupa mine, dar nu m-a ajuns. Apoi m-am trezit foarte panicata, pentru ca totul a parut real. Stie cineva ce poate insemna asta?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E posibil ca locul respectiv sa fie bântuit de demoni pentru ca au avut loc violuri, crime, avorturi acolo și de aceea sa ai coșmaruri. Dacă îți dăruiești sufletul și viata Mantuitorului Hristos ai dreptul sa declari:" În calitate de proprietar, chiriaș, orice demon de moarte, de viol, de imoralitate sexuala îți poruncesc sa pleci din locul acesta acolo unde îți poruncește Iisus și sa nu te mai întorci" Noi facem asa și atunci când dormim și în camere de hotel.
Nisre prieteni bu i de fa.mile au constatat ca visează constant ca se înșeala unul pe tul după ce și-au cumpărat o casa noua. Au făcut asa și visele au încetat. Au aflat ulterior de la vecinica acolo aveau loc partyuri unde se culca cine cu cine apuca.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu inseamna nimic.Subconstientul e amuzant si dubios in acelasi timp.Te uiti de obicei la filme cu astfel de teme? Filmele de orice fel nu sunt recomandate inainte de somn, fiind prea stimulante.

| Yana444 explică (pentru dullcat):

Ma uit, dar foarte rar. Odată la cateva luni.

| spuncevreau a răspuns:

Wow, that's interesting