| Daiana90 a întrebat:

In vacanta de vara m-am combinat cu un baiat mai mic decat mine cu un an pe mess si nici nu am apucat sa ne vedem ca a spus ca nu ma vrea sa fie cu mine. I-am spus ca nu ma supar si ca ii bine si dupa aia a inceput sa spuna la alti prieteni ca am fost cu el etc.Acum doua zile la o zi de nastere a vazut pe telefonul unei colege o poza cu mine si i-a spus si ca am fost cu el.Eu l-am intrebat astazi pe mess de ce spune la toata lumea, de ce se lauda asa la toti si mi-a spus ca nu sa laudat, ba chiar i rusine cand a vazut cum arat.In poza aia am iesit mai urat ca na. dar i-am trimis o poza calumea in care chiar am iesit bine si mi-a spus ca sunt mai urata decat bunica si cand o sa am atatia prieteni cate prietene o avut el, atunci sa vorbim. Mi-a repetat de un milion de ori ca sunt urata. I-am spus ca orice mi-ar spune eu nu ma cred asa si m-a intrebat daca vreau sa stiu cum sunt aceia care se cred frumosi si i-am spus ca nu ma intereseaza.Pana la urma i-am dat ignore dar sunt foarte suparata. O vorba de-a lui m-a pus pe ganduri... Mi-a spus sa ii spun macar 10 baieti (frumosi) care cred ca sunt frumoasa si pana acum nu a fost niciunulsad. Au fost care m-au placut si pe care i-am refuzat dar erau urati totistraight face. Eu ma cred frumoasa dar poate are dreptate...niciun baiat frumos care mi-a placut(au fost 1000 de baieti care mi-au placut) nu am reusit sa il fac sa ma placa.Intodeauna cand imi placea eu faceam de toate, ii faceam rost de id, aflam cum il cheama etc da intodeauna pe mess nici nu intrau sa vorbeasca si nu erau interesati.Intodeauna se bagau cu altele.La baieti is o ratata.Pana la 20 de ani eu nu o sa am prietensad

13 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Stai linistita ca si mie mi s-a intamplat de multe ori laughingwinking
important este ce crezi tu, si parerea celorlalti conteaza, dar intr-un procent mult mai mic, cel putin asta cred eu :dwinking e bine ca ai incredere in tine si te consideri o persoana frumoasa si sunt sigura ca esti!winking kiss
probabil baiatul e ofticat ca nu stai cu el si atata timp cat se lauda (pentru ca e clar ca asta face :d) ca a stat cu tine (desi nu a stat, doar pentru ca te-a intrebat pe mess daca vrei sa stai cu el, asta nu-i nimic tongue, din cate am inteles nici nu v-ati intalnit fata in fata ), te considera o persoana frumoasawinking si multi baieti te considera frumoasawinking, chiar daca ei sunt urati, ce importanta are? nu sunt si ei baieti confused, poate si baieti frumosi te plac, dar le este rusine sa iti spuna big grin, si daca tie ti-a placut de multi baieti frumosi(probabil mai mari decat tine big grin) si lor nu le-a placut de tine, nu ai de ce sa te descurajezi si sa spui ca nu vei avea un prieten pana la 20 de ani big grin, cu siguranta vei aveawinking
e bine ca te consideri frumoasa, dar nu ai de ce sa te descurajezi o sa ai tu noroc si la baieti, vei gasi baiatul potrivit care sa-ti si placa big grinwinking si nu uita ca mai sunt inca baieti care apreciaza si partea sufleteasca, interioara si felul cum gandesti big grinwinking, pe copilu ala lasa-l in pace, oricum este mai mic decat tine presupun ca si mult mai imatur big grin, mult succes si sa fii iubita! kiss

| AnaisC a răspuns:

Hai sa fim seriosi draguta, sunt niste "grupe" de baieti care nu stiu altceva decat sa isi bata joc de fete doar asa din plictyseala, hay sa-ty zic ceva, taty bayetii care fac asta o fac pentru ca sunt frustaty de cum arata ei., faza cu ignore a fost ik, chiar super ok.
De acum nu te mai combina cu baieti pe are nu i-ai vazut si pe care nu i-ai auzit cum vorbesc sau pe care nu i-ai privit niciodata in ochi pentru. a-ty da seama ce gandesc. Dupa parerea mea tipu asta a fost un idiot care era foarte mandru ca s-a combinat cu o fata ca tine, dar cand l-ai intrebat daca e asta si el a vazut ca u ty-ai dat seama, a vrut sa para el mai"cocos" si sa zica ca lui e rusine cu o tipa ca tine, dar crede-ma e din contra crede-ma acum fyerbe in suc propriu de ciuda ca te-a pierdut si ca nu mai aveti ce vorby.
Deci sunt sigura ca,,,, sigur o sa gasesty un tip care sa te meryte si sa fye ff draguta, da nu prea dragut si cu nimic la mansarda, nu?
Succes!

Shin
| Shin a răspuns:

Nu ti-a spus nimeni ca frumusetea e in ochiul privitorului? tongue Daca nu te place el nu inseamna ca nu sunt unii baieti in lume carora o sa li se pari superba! Trimite-mi o poza pe privat si iti spun eu cum sta treaba laughing
Numai bine, Shinwinking

| Butsilee a răspuns:

De ce zici ca pana la 20 de ani nu o sa mai ai prieten? raised eyebrows laughing Nu e adevarat.
Uitethinking banuiesc ca ai prieteni, o gasca sau ceva in genu' thinking Daca nu, fa-ti tu unathinking cu prietenii cei mai buni, cei de gasca, cu care sa te intelegi bine si asigurate ca ai macar un baiat care sa fie aproape mereu cu voi. Petreceti o parte a timpului liber cu gasca (de fete, de baieti cu fete nu conteaza)si stati si cu altii(cu alte persoane) nu numai cu gascathinking Daca intelegi ce vreau sa zic thinking Alta lume thinking Alte caractere happyCa in felul asta nu o sa vorbesti cu ei numai pe messwinking Si pe mess, bine inteles dar si in"realitate".
Si in legatura cu "problema" ta thinking Sa stii ca unii baietii daca nu toti laughing sunt nesimtiti straight face si la propriu si la figurat straight face Asa ca...sigh te sfatuiesc sa nu ii bagi in seama thinking Si nu cred ca esti urata straight face Poate el a zis asa la nervi ca nu mai stia cum si in ce fel sa scape de tine...si; mie mi s-a intamplat straight face Si nu mai incerca sa vorbesti cu el straight face da-l incolo! Daca face asa ceva-nu te merita straight face

| cristina4love a răspuns:

Nu pune la suflet ce a zis acel nesimtit.Pentru ca asta este.Nici la mine nu s-au uitat baieti extraordinar de frumosi.Stai tu fara griji si nu te mai gandii la asta.Invata la scoala, iesi cu prietenele, si multe alte activitati care iti vor face bine.Nu inseamna ca esti urata, doar din simplul fapt ca nu te-au placut baietii frumosi. Un baiat frumos nu este neaparat un baiat care sa te merite si sa te aprecieze. Vei gasi tu cu timpul si baiatul potrivit. Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti mai spune cineva o sa spui asa : da am fost mai bine nu mergeam stii cat de mica o are? 5 cm. L-am pus sa se imbrace si n-am facut nimic sunt tot virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, a zis ce a zis doar ca sa te supere, pentru ca e clar ca te place din moment ce arata poze cu tine, e suparat ca nu te uiti tu la el. Dupa parerea mea la cum se poarta el eu zic ca nu a avut vreo prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi suparata toti baietii sunt asa.Acum asta e viata toti trebuie sa trecem prin diferite incercari.Eu am patit mult mai multe, dar u fi tare, sa te faci cum vr u sa fi si sa arati cum iti place tie nu altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt alin si ati spun daca ati pierzi ancrederea an tine ai pierdut tot asa ca ai ancredere an tine si multumestete cu frumusetea ta ca alta nu ai ca tine asculta vorbele astea care ati spun si nu mai asculta ce zic alti despre tine din viata trebuie sa iei numa ce ai bun de la alti ati spun eu ca esti frumoasa si credete frumoasa stiu si eu cum e sa ati spuna alti ca esti arat dar am zis ca nare rost sa ma consum pentru niste oameni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daiana spune-mi catzi ani ai si da-mi id tau d messbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in pace! Bine ca i-ai dat ignore! Nu-l lua in seama. Uita-l! Zicea el ca u esti urata, dar poate ca el este...altfel! Ce stie el? Te-a intalnit in relitate? Lasa-l in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumuseata nu e numai exterioara e sh interioara
uneori nu conteaza daca o fata e frumoasa, conteaza sa fie buna la suflet sh oricum tu zici ca vrei un baiat frumos, nu?
Dar degeaba daca nu te intelegi cu el.
Sa zicem ca stai cu un baiat frumos dar PROST si atunci ce ai rezolvat?thinking
sper ca m-ai inteleswinking.
Iti zic din propia experienta sunt baiat am stat cu o fata fumoasa dar nu avea nimic in "cap".
Daca vrei sa vorbesti cu mine baga adresa asta "mada_tym09"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hye, desi ai probabil 10-13 ani...
uite. te plac eu laughing, sper ca ti-am facut viata usoara tongue aufwiedersehen