| Sparckling a întrebat:

In vara asta o sa merg intr-o tabara internationala de engleza la Bran si vreau sa stiu din propria voastra experienta.Cine a fost intr-o tabara de genul asta, imi poate zice si mie cum a fost? Detaliat va rog.

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Se mai face si anul asta?! :O Cred ca am fost in aceeasi tabara acum 2 ani. Presupun ca ai citit programul taberei si sa stii ca nu diferentiaza prea mult de realitate. Deci o sa va imparta pe vreo 3-4 grupe in functie de pregatire si o sa faceti dimineata spre dupamiaza 2 ore de engleza (cu pauza) cu niste profi din anglia (cred) foarte de treaba. Daca sunt tot aceeasi ai noroc. Noi am avut o tipa mai plinita care ne punea sa cantam la un moment dat si stiu ca mai era unu care le canta le canta la chitara. Cat despre activitati sunt destul de dese si nu prea ai timp sa te plictisesti.
Vreau sa-ti pun si eu o intrebare, stii cumva daca tabara asta are vreun site sau se poate merge pe cont propriu?

| Sparckling explică (pentru Mangustă):

Merci mult pentru raspuns! Cu referire la intrebarea ta, exista doar un site cu poze, www.lavaltoare.ro si nu arata date despre tabara, dar iti pot oferi eu cateva:
Inscrierile pentru participarea in grupuri organizate se fac in baza unei rezervari obtinute prin
achitarea unui avans de 100 RON. Termenul de achitare a avansului este de max. 2 saptamani de la
solicitarea pre-rezervarii. Restul platilor se efectueaza esalonat, in baza unui calendar stabilit de comun
acord.
Pentru participarile individuale va sugeram sa contactati BRITISH CAMPS, la tel. 0720 TABERE
(0720 822 373).
Este OBLIGATORIE o prealabila verificare a disponibilitatii locurilor pentru perioada pe care
doriti sa o alegeti. Va rugam sa nu neglijati acest aspect, este FOARTE IMPORTANT!
TRANSPORTUL catre tabara si retur revine ca sarcina organizatorului de grup (cadrului didactic) si
nu este inclus in pretul prezentat.
La stabilirea perioadei si dupa rezervarea locurilor, veti primi detalii despre cele cateva documente
referitoare la starea de sanatate (aviz epidemiologic + lista vaccinari) pe care participantii trebuie sa le
prezinte la inceperea programului. Pentru informatii suplimentare va invitam sa ne contactati:E-mail. rezervare@britishcamps.ro;
Tel.
0720 TABERE (0720 822 373)
0766 485 628;
0758 530 138;
+44 208 123 0298;
Fax. 0726 164 039;
Pretul este 798 ron.
Sper ca te-am ajutat!:)