| mada00madalyna a întrebat:

Intrebare mai ales pentru baietii.Ati iubit sau credeti ca puteti iubi pe cineva atat de mult incat sa faceti un sacrificiu suprem pentru aceea persoana? Argumentati raspunsul.Credeti ca o relatie poate sa reziste doar pe iubirii si cam atat fara relatii intime?
Si spuneti un moment romantic care va ramas in memorie.

P.S:am pus aceste intrebari din pura curiozitate, sa vad cam ce gandesc oameni.Msk de rasp si fara jigniri sau abateri de la subiecte, va rog!

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Simplu din moment ce simt ca sunt iubit, de ce nu as face sacrificii /compromisurii? in fond nu se poate sa ai o relatie de iubire cu cineva fara sa existe si compromisiri sau sacrificii. Cat despre " sacrificiul suprem " te referi la moarte sau ce anume? Si da poate ca as fi in stare si de asta, dar pana la proba contrarie nu stiu ce sa zic. Cat despre relatiile intime... eu cred ca ele fac persoanele sa se iubeasca mai mult. si nu cred ca se poate fara a intretine relatii sexuale. dar care e parerea ta? se poate trai doar cu iubire?

| mada00madalyna explică (pentru Liviu):

Avand in vedere ca aceasta intrebare este pusa pentru baietii... evident ca o fata gandeste diferit.Eu inca incerc sa cred ca exista si acel sentiment numit iubire care pentru un baiat nu reprezita doar o partenera si atat.Am pus aceea intrebare cu relatii intime pentru a imi confirma ca majoritatea baietilor gandesc la fel ( iubirea reprezinta atractie fizica, si iubirea trebuie sa fie demontrata de catre fata prin ceva si anume relatiil intime).Cat despre sacrificiul suprem nu m-am referit neaparat la moarte, m-am referit la o situatie in care ea/ el are mare nevoie de ajutor. Poti sa o iei si ca pe moarte (ea/el are nevoie de un transplant etc.)ce ai face in astfel de situatie?

| Liviu a răspuns (pentru mada00madalyna):

As accepta,si as facea-o fara sa stau pe ganduri, as facea-o din iubire. NU m-as gandi o clipa sa o fac din mila sau mai stiu eu. cat despre relatiile sexuale, e ok, si femeile vor atat de mult sex pe cat vor barbati. Eu consider o femeie care nu simte nevoia FRIGIDA ori proasta. Si crede-ma o gramada de femei iti dau de inteles asta, daca le demonstrezi ca nu esti vreun agarici dala care le face cu*ve crede-ma, am o varsta nu am 13 14 ani happy Tu poate inca nu simti nevoia, de ai pus intrebarea asta. Dar crede-ma ca unii barbati care au avut cel putin 2 3 femei in pat, stiu despre ce e vorbahappy o femeie doreste sex atat de mult cat doreste si un barbat, ba chiar sunt cazuri extreme in care o femeie e nesatulahappy deci nu vreau sa aud ca tu esti vreo bisericuta care nu simte nevoialaughing Bine exceptand situatia in care ai 11 ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi confunda atractia fizica cu dragostea. Mai ales la tinerete. Daca baiatul iubeste fata cu adevarat, nu va dori sa aiba relatii intime cu ea pina la casatorie sau, pina vrea ea. Pot fi prieteni si sa aiba multe momente placute fara sex.

| Marius022013 a răspuns:

Pentru o persoana pe care o iubesti bineinteles ca esti dispus sa facisacrificiul suprem.Referitor la a 2 a intrebare, dase poate rezista pana la un moment dat cat amandoi isi vor da seama ca e timpul.Have a nice dayhappy