| AxxyAlexandra a întrebat:

Bunahappy
Intrebare pentru fete: v-ati fi dorit sa fiti baiat? Argumentati raspunsulhappy
fundita + voturilove struck

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Sincer...nu stiulaughing
Eu sunt happy ca sunt fata deoarece ai anumite avantaje, dar trebuie sa recunoatem ca ne-ar fi mai usor ca baieti, si mai incolo ca barbati.Acum,nu ne dam seama dar mai incolo,cand vom avea o varsta ne va fi foarte greu.
Barbatii,(fara suparare),merg la serviciu,dar nu prea fac altceva, in schimb femeile merg la servici fac de macare curatenie etc
Chiar daca ar fi mai usor sa fiu baiat, nu mi-ar placea.Mi-e bine asa.Nu m-as vedea ca baiat...laughing nu nu

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daaa
Chiar m-am gandit la asta in ultimul timp.M-ar prinde muult mai bine.

| Candice a răspuns:

Daca as fi fost baiat viata era mult mai usoara. Dar nu m-as schimba pentru nimic big grin imi place viata pe care o duc, cu bune si cu rele happy

| Gentiana a răspuns:

Nuuu! Deloc chiar!
Si iti si spun de ce:
-pentru ca baietii nu pot sa se machieze, sa isi puna diferite lantisoare, cercei.
-putem sa ne tinem de mana cu cea mai buna prietena fara sa rada nimeni de noi
-pentru. ca putem sa avem la cate o ora de sport invoire (stii tu de ce)
-pentru ca e mai interesant sa barfim decat sa vb. despre masini si curse.
Asta e parerea mea!

| αℓє a răspuns:

Buna Ale!
Cateodata, sincer as vrea.De ce? Pentru ca ei nu stiu cate greutati suferim noi.Cat de greu ne este in mai multe scopuri.
Dar nu m-as schimba in baiat.Adica,de ce? Fata m-am nascut, fata raman!

Pupici`!

| Brunetica a răspuns:

Buna happy

Raspunsul meu este ca da mi-as dori sa fiu baiat deoarece baieti nu sufere atat cat sufera fetele si nu se chinuie cu tot felul cum facem noi ex: machiaj, imbracaminte, coafura, etc. Ei isi iau ceva pe ei si sunt gata dar in schimb noi trebuie sa stam multe minute ba chiar ore in fata oglinzihappy. tay tay

| WyvernSky a răspuns:

Pai,fetele sunt fete si baietii sunt baietii. Orcine ca lady gaga si+ar dori sa fie asa.dar motivele pentru a fi femeie cred ca sunt mai tari decat a fi barbat:
1)Femeile au bunul simt
2)Femeile mereu au ceva in plus
3)Femeile pot purta rochii
4)Femeile stiu ce trebuie sa zica unde si cand
5)Femeile se distreaza mai mult

| Ladybuug a răspuns:

Buna Alexandra :*.

Da, chiar mi-as dori sa fiu macar pentru o zi puppy dog eyes [ pacat ca nu e posibil straight face ]. De ce? Pentru ca :
1. Nu eu as naste copii :-s ceea ce e destul de dureros straight face.
2. Parintii nu mi-ar mai spune ca nu pot sta afara cat vreau :-l ceea ce enervant uneori.
3. Pentru baieti sta foarte usor treaba cu aranjatul, ceea ce pentru o fata dureaza 1 - 2 ore #:-s.
4. Ei nu sunt o data pe luna "pe rosu" si nu li se interzice sa mearga la bazin, sa faca sport etc.

Si ar mai fi multe motive. Dar sunt fericita pentru ca sunt fata, pentru ca am mult mai multe motive sa zambesc! happy

| alina_7878 a răspuns:

Da chiar as vrea sa fiu baiat. mi se pare ca viata de baiat e mult mai usoara (chiar dac poate ma insel)
ca fata trebuie sa ai grija cum arati cum te imbraci ( dac ai un cos pe frunte trebuie sa il acoperi.ca na esti fata si trebuie sa arati bine)
plus ca mai e si menstruatia.O URASC
si totusi ai avantaje ca fata. poti obtine multe chestii de la baieti big grin

| Innovation a răspuns:

Buna Alexandra,pai,stii tu,daca te nasti baiat si te intreaba cineva daca vrei sa fii fata zici ca nu, iar daca te nasti fata si te intreba cineva daca vrei sa fii baiat zici tot nu. Spre exemplu daca te nasti baiat normal ca ai zice ca nu vrei sa fii fata, sau daca te nasti fata ai zice ca nu vrei sa fii baiat. Tuturor le place sa fie cum sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, as da orice sa ma pot transforma in baiat atunci cand sunt pe stop, cred ca e clar de ce. In rest, sunt foarte multumita de sexul meu deoarece : Fetele sunt mai inteligente, mai mature cel putin in adolescenta. Femeile pot naste, nimic nu e mai frumos decat sa dai nastere unui copil. Femeile si fetele au niste avantaje, pot face mai multe lucruri, se pot infrumuseta mai usor.

| mileysilvester a răspuns:

Sa fiu sincera NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! draga imi place sa fiu fata.nu ii foarte usor:noi suntem sexy si avem stil, putem fii super EMO gurl sau V.I.P gurl si ii mult mai bine decat V.I.P boy pentru ca ei au probleme pe cap si sunt foarte timizi! niciodata nu le spun fetelor daca le plac numa' dupa 50 de ani(am exagerat cu anii putin) DAU FUNDAAA!:*:*:*

| diia_7878 a răspuns:

Mi-as dori sa fiu baiat dar numai pentru o saptamana: 1. vreau sa vad cum e sa fii baiat; 2. uneori e greu sa fii fata:3. daca as fi baiat probabil m-as da la mine laughing