| anonim_4396 a întrebat:

Întrebarea mea estre dacă am internet pe telefon. Daca sun la 415 (sunt pe abonament) si imi arata ca am 50, 00 Mb pot intra gratis? Săptămâna trecută am intrat de multe ori şi când am sunat mi-a arătat 48.64 Mb. Mulţi m-au speriat cu faptul că fac cost suplimentar mare şi că vecinul meu a intrat pe internet de pe telefon şi că a plătit cost mare de tot, peste 10 mil.Acum am sunat din nou la 415 şi am 50. 00Mb, 0 eur cost suplimentar (inainte avea 0.45 dar inainte de a intra pe internet).
Deci, mă costă ceva?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu te costa, in bani.
Traficul de internet se taxeaza in megabytes(MB) atata timp cat ai.
Navigand pe internet, acest numar scade in functie de trafic(nu de timpul pe care il petreci pe net, de exemplu citind un articol, ci in functie de marimea acelei pagini).
Dupa ce se consuma acesti 50 de mb, va incepe sa te taxeze cu 0, 9 euro/mb.

Pentru a nu ajunge in situatia aceasta iti recomand sa downloadezi si sa instalezi UC Browser de la adresa wap.ucweb.com.Acesta este un fel de google chrome al telefoanelor java, merge rapid si micsoreaza traficul de internet, mai ales daca umbli in setari si dai pozele in versiunea micro.
Daca acesta nu iti place, atunci downloadeaza opera, de la adresa m.opera.com