| maiestro a întrebat:

Buna la cati ani se face prima oara sex? sau dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de pregatit esti. Unii incep chiar de la 14-15 ani dar mai tarziu au de suferit. Varsta ideala pentru asta este peste 18-19 ani. Dar e decizia ta.

9 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai la baieti nu stiu... dar la fete daca este sub varsa de 14 si jumatate( sau ceva de genu') este risul foarte mare sa apara cancerul de col uterin. acum fiecare face ce vrea cu viata lui...
take carepeace sign

| arrriadna a răspuns:

Ideal este la 17-19 ani. Pt fete. La baieti, nu conteaza.

| catalinutz1288 a răspuns:

Poi depinde cand esti pregatit din punct de vedere psihic si fizic. Pentru o fata ar fi ideal pe la vreo 17 ani sau dupa, majoritatea fetelor care isi incep viata sexuala mult mai repede, au regrete foarte mari dupa trecerea anilor.

| rey a răspuns:

MissPurple de unde ai auzit aberatiile astea?
sa-ti raspund la intrebare, daca esti baiat cam pe la 17 ani ca pana atunci,, nu prea ai cu ce''.
La fete puteti si de la 13 dar nu e deloc indicat, voi va maturizati fizic si psihic mai rapid cu 4 ani.
Daca ti-o incepi pe la 13-14 cand o sa te casatoresti cu baiatul pe care-l placi o sa fii cam,, forjata'' si lui o sa-i displaca.
O varsta ok ar fi pe la 16-17 ani.
Good Luck.

| juniper a răspuns:

La cati ani vrei tu, dar numai daca esti pregatit, totusi ar fi mai normal dupa ce termini facultatea sau dupa ce te casatorestiwinking

| Malvinutzz@ a răspuns:

Nu conteaza varsta tu decizi cand si cum cand te simti pregatit atunci e momentul perfectwinking in general 15 16 ani o fac majoritatea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si am facut deja sex cu un baiat de 21 de ani

| georgi6739 a răspuns:

5-6-7-8-9-max10ani eu zic ca 5 da da 5

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html